Nový Touareg

SUV NOVÉ GENERACE JIŽ V PRODEJI.

Nový Touareg
Nový Touareg

SUV nové generace. Sebevědomý design nového vozu Touareg, který definují přímé linie, vytváří impozantní dojem. Volitelné moderní prvky technické výbavy, jako je elektromechanická stabilizace naklánění, světlomety využívající technologii LED-Matrix – „IQ. Light“ a digitální palubní deska „Innovision Cockpit“ posouvají komfort, zážitky i radost z jízdy do zcela nové, vyšší dimenze.

Linie výbavy

Jaký styl Vám více imponuje? Chladný technický design, teplé barevné tóny dřeva a kůže nebo sportovní ladění? Bez ohledu na to, pro kterou variantu se rozhodnete, s jednou z luxusních linií výbavy Elegance, Atmosphere nebo R-Line projevíte vždy svůj vkus.

Elegance
Elegance

Linie výbavy Elegance

Připravte se na mimořádně exkluzivní estetický zážitek.

Exteriér modelu Touareg Elegance krášlí leštěná osmnáctipalcová kola z lehké slitiny a chromované lišty na mřížce chladiče, okolo bočních oken a na bočních prazích. Uvnitř pak dominují chladné šedé nebo modré tóny v kombinaci s černou barvou např. na hliníkových dekorech a dále pak paket výbavy v kůži "Vienna" s kontrastními švy ve světle šedé. Na přání se můžete rozhodnout pro ještě luxusnější verzi paketu výbavy v kůži "Savona", která zahrnuje pohodlná sedadla ergoComfort na místech řidiče a spolujezdce a dekory "Silver Birch" z ušlechtilého dřeva.

Atmosphere
Atmosphere

Linie výbavy Atmosphere

Potěšení pro Vaše smysly.

Touareg Atmosphere potěší Vaše smysly dekory z ušlechtilého dřeva s otevřenými póry "Olivesche" a paketem výbavy v kůži "Vienna" v teplých hnědých tónech. Ušlechtilý vzhled interiéru podtrhují ozdobné švy v béžové barvě a kovové nástupní prahové lišty. V exteriéru pak zapůsobí osmnáctipalcová kola z lehké slitiny a chromované lišty. Na přání se můžete rozhodnout pro dekory z ušlechtilého dřeva s otevřenými póry "Walnuss" a paketem výbavy v kůži "Savona" v exkluzivním dvoubarevném designu společně s vynikajícími sedadly ergoComfort na předních místech.

R-Line
R-Line

Linie výbavy R-Line

Prezentujte se výrazným a dynamickým způsobem.

Touareg R-Line Vám nabízí celou řadu jedinečných prvků výbavy, které zajistí sportovní vzhled a současně jsou zárukou trvalého dojmu. Při pohledu zvenku okouzlí výrazný přední nárazník s C-signaturou typickou pro linii R-Line a logo "R-Line" na mřížce chladiče. Dodatečné detaily na dveřích v R-Line designu, ochranné kryty blatníků lakované v barvě vozu a černý leštěný difuzor s chromovanými lemy výfuků pak dodávají vozu Touareg R-Line mimořádně markantní vzhled. Interiér vozu Touareg R-Line zaujme nejenom při prvním pohledu, ale také při prvním kontaktu. Zajistí to např. vyhřívaný multifunkční volant v kůži s logem "R-Line" nebo hliníkové dekory "Silver Wave". Progresivní vzhled doplňují nástupní prahové lišty vpředu s logem "R-Line", které jsou v kombinaci s volitelným paketem "Ambiente" osvětlené, stejně jako plochy pedálů a opěrky nohy z ušlechtilé oceli.

Dynamický vzhled dále umocní volitelná komfortní sedadla čalouněná kůží "Savona" v kombinaci dvou barev s detaily v provedení "Carbon Style". Potěšením pro oči je také volitelné čalounění v kůži "Vienna" s ozdobnými švy v šedé barvě "Kristall". Obě varianty sedadel jsou na předních místech zdobeny logem "R-Line". Navíc při volbě obou těchto variant sedadel je čalounění stropu v černé barvě a ozdobné švy jsou v šedé barvě "Kristall". Ty doplňují sportovní charakter typický pro výbavu R-Line a zdobí palubní desku, multifunkční volant, střední loketní opěrku a páku voliče automatické převodovky. Paket R-Line "Exterieur" pro linie výbavy Elegance a Atmosphere umocňuje silový a suverénní projev Vašeho vozu Touareg. Zahrnuje celou řadu prvků výbavy R-Line pro exteriér vozu. To je jednoznačné řešení pro všechny, kteří chtějí zaujmout dynamickým zevnějškem.

Design

Touareg se svým působivým a pokrokovým designem nastavuje nová měřítka. Interiér pak díky bohaté paletě možností individualizace zapůsobí vždy impozantním dojmem.

Exteriér
Exteriér

Exteriér

Udává směr.

Touareg spojuje měřítka charakterizující SUV s čistým vedením linií, dynamickými proporcemi a stylovou elegancí. Široký, silný, sebevědomý: Silová povaha vozu Touareg se nejdříve projeví na jeho dominantní čelní partii. Vertikální mřížka chladiče se spojuje se světlomety, chromované lamely se táhnou od centrálního loga "Volkswagen" do stran až do skleněných krytů světlometů. Prodloužená kapota motoru je definována čistými liniemi a působí sportovním dojmem. Zajímavá je také zadní partie. Její progresivní vzhled podtrhují výrazná ramena a široká zadní světla. V centrální části je pak sebejistě umístěn nápis "Touareg". Výrazný a dynamický vzhled kompletuje černý leštěný střešní spoiler a velké chromované koncovky výfuků.

Paket Black Style
Paket Black Style

Paket "Black Style"

Pomocí designového paketu "Black Style" dodáte Vašemu vozu výrazné černé akcenty.

Váš Touareg R-Line s volitelným designovým paketem "Black Style" se stane středem zájmu. Paket zahrnuje detaily, jako např. černou leštěnou mřížku chladiče, černě lakované kryty vnějších zpětných zrcátek a černé leštěné ozdobné lišty oken, které zajistí, že trvalý dojem zanecháte ještě před tím, než se vydáte na cestu. Pro linie výbavy Elegance a Atmosphere se dodává volitelný paket R-Line "Exterieur Black Style".

IQ Ligjt
IQ Ligjt

IQ. Light - světlomety využívající technologii LED-Matrix

Nikdo nemá rád řidiče, který oslňuje druhé.

Senzační: Pozornost okolních pohledů upoutá Váš Touareg již díky expresivnímu designu volitelných světlometů IQ. Light, které využívají technologii LED-Matrix. Kromě základních funkcí potkávacích a dálkových světel mohou být díky technologii "Matrix" cíleně zapínány, resp. vypínány jejich jednotlivé LED segmenty. Vzniká tak mnoho možností rozdělení vyzařovaného světla pro různé jízdní situace. Při jízdě s dálkovými světly jsou pomocí kamery zachycována protijedoucí i vpředu jedoucí vozidla. Na základě těchto informací jsou řízeny jednotlivé LED segmenty a Vy tak můžete jet s trvale zapnutými dálkovými světly, aniž by docházelo k oslňování ostatních účastníků provozu. Jestliže se např. blížíte k dopravní značce, je snížena intenzita světla vyzařovaného segmentem, který značku osvětluje, a Vy tak nejste oslněni odraženým světlem. 

Ať tedy jedete ve městě, předjíždíte jiný vůz večer na silnici nebo jedete za špatného počasí po dálnici - segmenty Vašich světlometů IQ. Light - využívajících technologii LED-Matrix přizpůsobí v závislosti na jízdní situaci šířku, délku a intenzitu světla osvětleného pole. Technologie "Matrix" tak umožňuje lepší osvětlení vozovky a přispívá ke zvýšené bezpečnosti a uvolněné jízdě - bez oslňování nebo nepříjemných odrazů světla.

Kola, která se líbí.

Kola
Kola

Design, který se pohybuje. Nabídka kol pro Touareg uspokojí každý vkus: Od dynamicky sportovních až po stylově elegantní - kola vždy perfektně zapadají do celkového vnějšího obrazu a přispívají k dokonalému vzhledu Vašeho vozu Touareg.

Volný výhled na Vaše dobrodružství.

Střešní okno
Střešní okno

Panoramatické výklopné a posuvné střešní okno s panoramatickou střechou vzadu. Nad Vámi bude pouze modré nebe nebo zářící hvězdy: Díky velkému panoramatickému výklopnému/posuvnému střešnímu oknu s panoramatickou střechou vzadu, které se dodává na přání, Vás již po otevření dveří uvítá příjemná světelná atmosféra, která evokuje pocity dálky a svobody. Střešní okno lze pohodlně vyklopit nebo posunout pomocí jediného stisku tlačítka. V horkých dnech si můžete užívat ještě více slunečních paprsků a ještě více čerstvého vzduchu.

Jaký dekor vystihuje Váš vkus?

Dekor
Dekor

Design interiéru Vašeho vozu Touareg ovlivňuje nejenom atmosféru a prostředí vozu, ale je také projevem Vašeho osobního vkusu. Sériové dekory "Cortina Silber" zdobí stylovým způsobem středovou konzolu, palubní desku a panely dveří. U volitelných dekorů můžete vybírat ze dvou barevných palet - dekory z ušlechtilého dřeva s otevřenými póry "Olivesche" pro linii výbavy Atmosphere zajistí díky jedinečné struktuře pravého dřeva stylovou atmosféru. Detaily z kartáčovaného hliníku ve výbavové linii Elegance dodávají interiéru moderní futuristický nádech a zaujmou svou speciální strukturou s jedinečnými haptickými vlastnostmi. Avšak bez ohledu na to, jaké bude Vaše rozhodnutí, v obou výbavových liniích jsou na přání k dispozici také dekory z ušlechtilého dřeva. A rovněž středová konzola může být na přání vyvedena ve vysokém lesku. V kombinaci s palubní deskou "Innovision Cockpit" je středová konzola Vašeho vozu Touareg lakována vždy černou barvou ve vysokém lesku.

Innovision

Palubní deska „Innovision Cockpit“ je jedinečným detailem vozu Touareg. Široký displej s prohnutým sklem a brilantním rozlišením zajišťuje za jízdy dokonalou orientaci a intuitivní ovládání.

Innovision Cockpit
Innovision Cockpit

Ovládací centrum bez ovladačů.

Poprvé je ve voze Volkswagen instalován digitální kombinovaný přístroj (tzv. digitální palubní deska), který je pod společným skleněným krytem ("curved display") s displejem infotainment systému a tvoří tzv. "Innovision Cockpit", jež je mírně skloněný směrem k řidiči. Jeho ovládání se uskutečňuje prostřednictvím dotyků, gest nebo hlasových pokynů a je tak velmi snadné; odpadají mechanické spínače, ovladače a tlačítka. Ohromná plocha digitálního panelu je využívána pro zobrazení mnoha funkcí v odpovídající grafické reprezentaci nebo v podobě animací. Domovskou obrazovku (home) můžete doplnit i fotografiemi nebo zobrazením preferovaných funkcí. Některá zobrazení lze zvětšit, to ale není možné u standardních zobrazení nebo tachometru. Digitální palubní deska "Innovision Cockpit" zahrnuje digitální přístrojovou desku, infotainment systém "Discover Premium", telefonní rozhraní "Business" s funkcí indukčního nabíjení pro Váš chytrý mobilní telefon a 4 USB porty.

Integrováno je rovněž softwarové rozhraní Car-Net App-Connect, jehož prostřednictvím lze na velké dotykové obrazovce paralelně zobrazovat aplikace běžící na Vašem chytrém mobilním telefonu. Podporovány jsou všechny tři dostupné technologie - MirrorLink®, Apple CarPlay™ a Android Auto™. Infotainment systém mohou v průběhu jízdy prostřednictvím tabletu nebo chytrého mobilního telefonu ovládat také Vaši spolucestující, a to díky rozhraní "Volkswagen Media Control". Ze zadního sedadla tak lze např. nastavit hudební program nebo ze sedadla spolujezdce dálkově ovládat navigační systém. Pro nabíjení mobilních přístrojů i pro přenos dat jsou pak k dispozici USB porty vpředu a vzadu.

Discover Premium

Discover Premium
Discover Premium

Zažijte infotainment v nové dimenzi. Velký, větší, největší: Navigační systém "Discover Premium", který se dodává na přání, umožňuje díky displeji s úhlopříčkou 38 cm (15 palců) lepší čitelnost navigačních map a otevírá mnoho možností zobrazení. Obsah i funkce si můžete zobrazit podle svých preferencí, a to i pokud se jedná o zobrazení Vašich aplikací z chytrého mobilního telefonu. Díky rozhraní Car-Net App-Connect můžete využívat technologie MirrorLink®, Apple CarPlay™ a Android Auto™, které umožňují paralelní zobrazení a ovládání vybraných aplikací běžících na Vašem chytrém mobilním telefonu pomocí displeje navigačního systému "Discover Premium". Prohnutý skleněný panel displeje je navíc magnetem pro pohledy. Ovládat jej můžete prostřednictvím dotyků, hlasových pokynů nebo gest. Navigační systém "Discover Premium" v sobě zahrnuje také telefonní rozhraní "Business" s funkcí indukčního nabíjení. Váš chytrý mobilní telefon tak lze nabíjet bez připojení přes kabel - stačí ho pouze jednoduše uložit do příslušné odkládací přihrádky.

Přístrojová deska "Digital Cockpit"

Digital Cockpit
Digital Cockpit

Sledujte pouze ty informace, které Vás právě zajímají. To, co chcete mít zobrazené na obrazovce volitelného digitálního panelu "Digital Cockpit" s úhlopříčkou 31 cm (12,3 palce), si zvolíte prostřednictvím multifunkčního volantu nebo infotainment systému. Zcela podle aktuální potřeby si můžete vyvolat např. detailní jízdní data, navigační mapu na celé ploše displeje nebo optické zobrazení Vašich asistenčních systémů v 3D perspektivě. Možné je také cílené zvětšení navigační mapy. Místo osvědčených kruhových přístrojů si na celé ploše displeje můžete nechat zobrazit informace o titulu aktuálně přehrávané skladby nebo kontaktní informace o telefonním čísle, se kterým právě hovoříte. Případně lze zvolit kombinace zobrazení - např. navigační mapy a zobrazení média. Jasné je, že toho uvidíte více - a to velmi rychle, jedním pohledem.

"Head-up-Display"

Head-up-Display
Head-up-Display

Vaše pozornost není odváděna od dění v dopravě. Lépe do zorného pole už to umístit nelze. Volitelný "Head up Display" využívá sklo čelního okna jako projekční plochu pro zobrazení nejdůležitějších informací. Hodnotu aktuální rychlosti, upozornění asistenčních systémů nebo pokyny navigačního systému tak máte vždy k dispozici, aniž byste se museli dívat na přístrojovou desku nebo na displej navigačního systému. Zobrazené údaje na skle čelního okna jsou dobře čitelné i v protisvětle. Umístění projekce si navíc můžete sami určit. A jestliže údaje již nepotřebujete, lze "Head up Display" kdykoli vypnout.

Komfort

Můžete očekávat komfort na vysoké úrovni. Ve voze Touareg budete vládcem silnice a přitom si budete užívat pohodlí, které přináší spousta prostoru a praktickou výbavu i inovativní technologie, které zajistí vysokou míru využitelnosti v každodenním provozu.

Koncepce prostoru
Koncepce prostoru

Koncepce prostoru

Zažijte zcela novou dimenzi prostoru.

Touareg Vám zajistí volnost pohybu. To zahrnuje nejenom jeho jízdní vlastnosti, ale také velký prostor v interiéru. V kabině, jejíž přístrojová deska je mírně skloněna k řidiči, budete mít přehled a cestující si díky panoramatickému výklopnému a posuvnému střešnímu oknu s panoramatickou střechou vzadu budou užívat světlo, vzduch nebo výhled na hvězdy. Touareg je enormně flexibilní. Zajistí to nabídka místa v zavazadlovém prostoru a posuvná a sklopná lavice zadního sedadla. Dveře zavazadlového prostoru lze pohodlně otevřít i zavřít prostřednictvím stisku tlačítka. V případě, že objem zavazadlového prostoru již nestačí, můžete využít volitelné podélné střešní nosníky. Podélné střešní nosníky jsou eloxované v černé nebo stříbrné barvě a i bez aktuálního praktického využití podtrhují sportovní a výrazný vzhled.

Osvětlení Ambiente
Osvětlení Ambiente

Osvětlení "Ambiente"

Interiér se ponoří do Vaší oblíbené barvy.

Nepřímé osvětlení "Ambiente" v bílé barvě navodí ve voze Touareg příjemnou atmosféru. Na přání lze u osvětlení "Ambiente" měnit jeho barvu. Můžete pak vybírat ze třiceti barevných odstínů - podle Vaší nálady nebo podle toho, jakou barvu má rád Váš spolujezdec. Jak by to vypadalo s tmavě zelenou, elegantní modrou nebo s vyzývavou červenou? V jednotném barevném odstínu pak bude palubní deska, středová konzola i panely dveří, které jsou opatřené světelnou lištou. A zvolenou barvu bude mít i nepřímé osvětlení. Pro ještě působivější dojem bude Vámi zvolená barva přenesena také na digitální ukazatele - to v případě, že se rozhodnete pro digitální palubní desku "Innovision Cockpit".

Sedadlo ergoComfort
Sedadlo ergoComfort

Sedadlo "ergoComfort"

Pohodlí se 14 parametry.

Bez ohledu na to, zda cestujete na dlouhou nebo krátkou vzdálenost, zda jedete v serpentinách nebo po dálnici, na volitelném sedadle "ergoComfort" se Vám bude sedět vždy dobře a pohodlně. Díky 14 nastavitelným parametrům ho lze přizpůsobit tělesným proporcím řidiče i spolujezdce. Nastavit lze např. sedák a jeho boky, opěrku pro nohy, hloubku sedáku a jeho výšku. Elektricky nastavitelná bederní opěrka přispívá k uvolnění zádového svalstva. Pro ideální komfort za chladného nebo naopak teplého počasí je sedadlo vybaveno klimatizací. Volitelná masážní funkce navíc zahrnuje osm různých programů pro uvolnění, zapojení a posílení zádového svalstva. Hlazení, dynamická bodová masáž (simulující dopady ping pongového míčku) nebo vlny: Co Vám dělá nejvíce dobře? Díky možnosti regulace teploty v několika stupních se budete při každé jízdě cítit jako v péči kompaktního wellness centra.

Dovírání dveří

Dovírání dveří
Dovírání dveří

Bouchání dveřmi patří minulosti. Vaše sportovní dynamika je na takovém úrovni, že pro zavření dveří Vám postačí pouze krátký švih. Stačí, když dveře necháte jen lehce dojít ke karoserii. Dveře jsou následně pomocí elektromotoru přitaženy a bezpečně zavřeny - nedojde však k jejich zamčení. Zavřete-li dveře standardním způsobem, mechanismus zavření i přesto z bezpečnostních důvodů proběhne. Díky systému dovírání dveří již nemusíte přemýšlet nad tím, zda jsou dveře skutečně zavřené. Příjemným vedlejším efektem je, že hluk způsobený boucháním dveří může patřit minulosti.

"Easy Open/Easy Close"

Easy Open/Easy Close
Easy Open/Easy Close

Otevírá Vám zcela nové možnosti. Kolikrát už jste stáli s plnými taškami před kufrem Vašeho vozu a neměli ani jednu ruku volnou k tomu, abyste odemkli a otevřeli dveře? Praktická funkce "Easy Open", která se dodává na přání, Vám umožňuje otevřít dveře zavazadlového prostoru, aniž byste museli cokoli pustit z ruky. Máte-li ve své kapse klíček od vozu, pro odemčení a otevření dveří zavazadlového prostoru postačí pouze malý pohyb nohou pod zadním nárazníkem. Stejně jednoduše lze dveře zavazadlového prostoru také zavřít - stačí k tomu pouze stisknout tlačítko na jejich vnitřní straně. Dveře se zavřou teprve tehdy, když se s klíčkem vzdálíte od zádi vozu nebo po 20 sekundách nečinnosti. Vaše jízda tak začne i skončí stejně pohodlně.

Klimatizace "Air Care Climatronic"

Klimatizace
Klimatizace

Každý vnímá teplotu jinak. Ve voze Touareg bude vždy příjemné klima. Zajistí to klimatizace "Climatronic" s regulací teploty ve dvou, resp. na přání ve čtyřech zónách. Řidič i spolujezdec a volitelně také cestující na zadních místech si mohou nezávisle na sobě regulovat nastavení ve své klimatizační zóně. Radovat se mohou i alergici trpící senou rýmou, protože antialergenní filtr zbavuje čerstvý vzduch přiváděný do interiéru pylových zrn. Klimatizace navíc brání pronikání nepříjemných pachů do interiéru vozu, protože automaticky přepíná na vnitřní cirkulaci v případě, že dojde k aktivaci ostřikovačů čelního skla nebo při zařazení zpátečky. Regulace závislá na rychlosti jízdy pak řídí otáčky ventilátoru tak, aby se při pomalejší jízdě snížila hladina hluku v kabině.

Asistenční systémy

Touareg zaujme i díky použitým technologiím. Využívá inovativní asistenční systémy, z nichž některé jsou v automobilu se značkou Volkswagen použity vůbec poprvé.

Night vision
Night vision

Systém "Night Vision"

Vidíte i to, co je skryto ve tmě.

Volitelný systém "Night Vision" připomíná úspěšný hollywoodský film. Nyní díky němu nezažijete vzrušení, ale právě naopak - pocit uklidnění. Kamera v infračerveném spektru monitoruje prostor před vozem do vzdálenosti cca 300 metrů a reaguje na teplo, které je vyzařováno tělem. Vy pak na kombinovaném přístroji nebo na volitelné digitální přístrojové desce "Digital Cockpit" vidíte odpovídající tepelný obraz. Jestliže nastane kritická jízdní situace, systém Vás varuje. V takovém případě získáte další informace, díky nimž lépe rozpoznáte, zda se v jízdní dráze nachází člověk nebo např. srna, a to zejména v situaci, kdy máte z důvodu mlhy nebo deště omezený výhled. Díky systému "Night Vision" tak můžete dříve reagovat na nebezpečí.

PreCrash
PreCrash

Systém proaktivní ochrany cestujících "PreCrash"

Chráněni budete ze všech stran.

Volitelný systém proaktivní ochrany cestujících "PreCrash" zasáhne v případě, že nastane kritická jízdní situace. Pro její rozpoznání jsou využívány informace od několika systémů vozu, asistenčních systémů a jejich senzorů. Při rozpoznání nebezpečí jsou v závislosti na situaci přijata různá bezpečnostní opatření. Dojde k napnutí bezpečnostních pásů, opěradla sedadel jsou uvedena do vertikální polohy zamknou se dveře a zavřou se okna včetně panoramatického střešního okna. Při hrozící kolizi s vozidlem, které se blíží zezadu, je aktivována varovná funkce směrových světel (blinkrů) s vysokou frekvencí blikání.

Asistent pro sledování dopravy v příčném směru
Asistent pro sledování dopravy v příčném směru

Asistent pro sledování dopravy v příčném směru

Nemůžete vidět za roh.

Volitelný asistent pro sledování dopravy v příčném směru využívá radarové senzory v přední partii vozu, které monitorují prostor před Vaším vozem a při rychlosti do 30 km/h varují prostřednictvím akustické a optické signalizace před rozpoznanými vozidly v příčném směru.1) Jestliže se blíží jiný automobil, který je mimo Vaše zorné pole, a Váš Touareg se pohybuje vpřed rychlostí do 10 km/h, systém začne vůz nouzově brzdit s cílem zabránit hrozící kolizi.1) Asistent pro sledování dopravy v příčném směru Vás tak podporuje při vyjíždění z nepřehledných míst nebo při vjíždění do nepřehledných křižovatek.

Adaptivní tempomat ACC

Adaptivní tempomat ACC
Adaptivní tempomat ACC

Nejlépe se Vám pojede, když budete mít správný odstup. Adaptivní tempomat ACC s předvídavou regulací rychlosti Vám pomáhá udržovat minimální hodnotu odstupu od vpředu jedoucího vozidla, a to až do Vámi přednastavené maximální rychlosti. Předvídavá regulace rychlosti rozšiřuje funkce ACC o asistenci při dodržování maximální povolené rychlosti jízdy a řízení rychlosti při jízdě v zatáčkách. Systém respektuje oficiálně stanovenou maximální povolenou rychlost a Vy se tak vyvarujete jejího překročení. ACC navíc na základě dat trasy jízdy vypočítává ideální rychlost pro jízdu zatáčkou. Je tak zvýšen komfort cestování a současně snížena spotřeba paliva.

Parkovací asistent „Park Assist“

Park Assist
Park Assist

Parkování s příjemnými pocity. Volitelný parkovací asistent "Park Assist" rozpozná příčná i podélná parkovací místa a při parkování přebírá ovládání volantu. Z podélných parkovacích míst dokáže následně také vyjet. Vy přitom ovládáte pouze pedály plynu a brzdy a pozorně sledujete okolí vozu. Předpokladem pro zaparkování do podélné parkovací mezery je, že nejdříve musíte podél ní projet, aby ji systém mohl rozpoznat a změřit.

Asistent pro jízdu v koloně

Asistent pro jízdu v koloně
Asistent pro jízdu v koloně

Pomáhá Vám při popojíždění ve váznoucí dopravě a máte více komfortu. Volitelný asistent pro jízdu v koloně umožňuje komfortní ovládání vozu při popojíždění v dopravní zácpě a eliminuje riziko nehod, které jsou pro tyto situace typické. Systém udržuje automobil v jízdním pruhu a automaticky ovládá plyn a brzdy.

Zážitek z jízdy

Máte rádi sportovní jízdu nebo si chcete užít jízdu v terénu? Díky novým technologiím získává Touareg mimořádné jízdní vlastnosti.

Elektromechanická aktivní stabilizace naklánění
Elektromechanická aktivní stabilizace naklánění

Elektromechanická aktivní stabilizace naklánění

Váš automobil se prostě nebude naklánět.

Elektromechanická aktivní stabilizace naklánění omezuje boční náklon karoserie při projíždění zatáčky. Ta však jako doposud používané stabilizace nepracuje na hydraulickém principu, ale elektromechanicky. Systém tak reaguje podstatně rychleji a je aktivní již při nízké rychlosti. Výrazně se tak při jízdě na nerovném povrchu zvyšuje přesnost řízení, dynamika, stabilita a trakce. Vyjádřeno jinými slovy - systém Vám přináší výrazně větší radost z jízdy.

Vzduchové pérování

Vzduchové pérování
Vzduchové pérování

Vždy ve správné výšce. Vzduchové pérování přináší na přání komfort doslova na vyšší úrovni. Ať zvolíte jízdní profil "Comfort", "Normal" nebo "Sport" - ve voze Touareg se sami rozhodnete, jakou podobu bude Váš zážitek z jízdy mít. Světlou výšku vozu lze zvýšit až na 300 mm. Záď vozu může být - např. pro komfortní nakládání a vykládání - snížena ze standardní výšky až o 50 mm.

Řízení všech kol

Řízení všech kol
Řízení všech kol

Řízení všech kol zajistí lepší stabilitu a současně i manévrovací schopnosti. Volitelný systém řízení všech kol pro Touareg má mnoho výhod: Zmenší se poloměr trajektorie při zatáčení, parkování a vyjíždění z parkovacího místa vyžaduje méně manévrování a při vyhýbání se překážkám nebo změně jízdního pruhu je velmi přínosná zvýšená jízdní stabilita. Systém řízení všech kol pomáhá také při dynamické jízdě: Jestliže kola zadní nápravy nejsou natočena proti natočení kol předních, ale v souhlasném směru, značně se tím zlepšují manévrovací schopnosti i dynamické jízdní vlastnosti.

Paket „Offroad“

Paket Offroad
Paket Offroad

Zvládnete i náročný terén. Když se chcete pustit do dobrodružství jízdy mimo zpevněné cesty nebo si snad dokonce chcete podmanit extrémní terén, měli byste se blíže seznámit s volitelným paketem "Offroad". Jeho součástí je přizpůsobení jízdních vlastností vozu, které zajišťuje rozšířené možnosti volby jízdního profilu. Kromě sériových jízdních profilů "Normal", "Sport", "Comfort", "Eco", "Sníh", "Offroad" a "Individual" získáte další dvě volby: "Šotolina" a "Písek". Jejich prostřednictvím se daným podmínkám přizpůsobí chování motoru, převodovky i určitých asistenčních systémů. Pohon všech kol 4MOTION řídí otáčky každého kola nezávisle na ostatních a zajišťuje tak bezpečný pohyb vozu vpřed i v případě, že některá kola ztratí kontakt s terénem.

Infotainment

Ve voze budete mít optimální přístup do sítě. Užívejte si zábavu tak, jak ji máte rádi – na přání s vynikajícím zvukem Surround-Sound. Rádio, navigace a funkce vozu můžete zčásti ovládat také zcela jednoduše pomocí gest.

Always on
Always on

Always on

Pro zajištění přístupu k internetu již ve svém voze nepotřebujete chytrý mobilní telefon. Ve voze Touareg je totiž integrována eSIM karta, která umožňuje využívání mobilních služeb online a internetového rádia. Pomocí "connected Radio" pak můžete poslouchat Vámi zvolenou rozhlasovou stanici i v případě, že se dostanete mimo dosah jejího vysílače. Tato funkce "hybridního rádia" může být totiž automaticky a nepozorovaně přesměrována z terestriálního příjmu na streaming signálu z internetu. Díky funkci "Always on" jsou z internetu odebírány nejnovější dopravní informace. Na základě těchto předpovědí získáte podle hustoty provozu návrhy trasy cesty optimalizované pro dosažení cíle v nejkratším možném čase. Další výhodou je, že software je vždy ve své nejnovější verzi, protože aktualizace map i softwaru přístroje jsou stahovány z internetu. Nemusíte tak již ani do servisu ani nemusíte aktualizace provádět manuálně.

Navigační systém
Navigační systém

Navigační systémy

Navigace může být velmi komfortní.

Navigační systém "Discover Pro", jenž je sériově vybaven rozhraním App-Connect, lze zcela intuitivně ovládat prostřednictvím barevného dotykového TFT displeje se skleněným povrchem se senzorem přiblížení a inovativního ovládání pomocí gest. K ovládání celé řady položek menu často postačí jednoduché horizontální pohyby ruky před displejem přístroje. Systém má interní paměť s kapacitou 10 GB, kterou lze využít pro libovolné účely, je vybaven předinstalovanými mapami Evropy, osmi reproduktory a umožňuje příjem rádia v pásmu FM. K jeho výbavě patří rovněž DVD přehrávač, který podporuje hudební formáty MP3, AAC a WMA. Jedinečný zážitek z tohoto infotainmentu pak završují dva sloty na SD karty, multimediální rozhraní AUX-IN, dva USB porty a telefonní rozhraní využívající protokol bluetooth.

Car-Net
Car-Net

Car-Net

Přístup do online světa Car-Net máte otevřený.

Internet a digitální spojení se staly součástí naší každodenní reality, proč byste se jich tedy měli vzdát zrovna v automobilu? Ve voze Touareg jsou proto sériově k dispozici mobilní služby online Car-Net. Prostřednictvím systému Car-Net máte k dispozici kvalitnější a rychlejší informace. Můžete si tak v průběhu jízdy nechat přečíst zprávy, které Vás zajímají. Do cíle své cesty se dostanete pohodlným způsobem, když pojedete po trase, která se přizpůsobí aktuální situaci v dopravě. A čas ušetříte také při hledání parkovacího místa, protože jste přímo navedeni k volnému parkovacímu místu v parkovacím domě nebo na oficiálním parkovišti v cílové destinaci. Díky možnostem, jež přináší Car-Net získáte také údaje o aktuálním stavu kilometrů, množství paliva v nádrži, stejně jako informaci o stavu dveří a kapoty Vašeho vozu Touareg, aniž byste v něm přitom museli sedět.

Prostřednictvím Vašeho chytrého mobilního telefonu si totiž můžete kdykoli vyvolat data o automobilu a také informace o datu příštího servisu. Také se např. dozvíte, zda máte rozsvícená světla nebo zda jsou zavřena všechna okna. Dalším příkladem výhod, které přináší inteligentní připojení do sítě, je volání v případě nehody. To se uskuteční automaticky v případě, že dojde k napnutí bezpečnostních pásů nebo k aktivaci airbagů ve Vašem voze Touareg. Následně je kontaktována linka tísňového volání Volkswagen, která Vám poskytuje podporu, a případně je na místo nehody nejrychlejším možným způsobem vyslána rychlá zdravotnická pomoc. Předány jsou také informace o místu nehody a relevantní data o automobilu. Prostřednictvím stisku tlačítka můžete rovněž navázat spojení linkou tísňového volání a nahlásit tak nehodu, které jste se stali svědky.

App-Connect & Media Control

App connect media control
App connect media control

Existuje také aplikace pro Váš Touareg. Pro vše existuje vhodná aplikace. A pro Touareg jich existuje dokonce mnoho. Rozhraní App-Connect, které sdružuje technologie Android Auto™, Apple CarPlay™ a MirrorLink® umožňuje propojení Vašeho chytrého mobilního telefonu s infotainment systémem vozu. Po připojení tímto způsobem je možné prostřednictvím velkého dotykového displeje ve voze Touareg ovládat vybrané aplikace běžící na chytrém mobilním telefonu. Stále více aplikací navíc využívá data získaná z automobilu a nabízí tak zajímavé funkce: Aplikace "My Guide" Vám může např. zobrazit zajímavé cíle ve Vašem okolí, a to s ohledem na počasí a denní dobu. Pomocí aplikace "My Rules" můžete např. nechat automaticky poslat domů SMS zprávu, jakmile dojede do cíle své cesty. "Volkswagen Media Control" pro operační systém Android nebo iOS zapojí do hry i Vaše spolucestující. Ti mohou prostřednictvím chytrého mobilního telefonu nebo tabletu na dálku ovládat infotainment systém vozu. Lze tak pohodlně zvolit např. hudební program nebo přenést cíl navigace z adresáře, a to i ze zadních sedadel.

Dynaudio Soundsystem

Dynaudio
Dynaudio

Objevte na svých cestách ještě také svět zvuku. Společnost DYNAUDIO, která se specializuje na zpracování zvuku, dodává ozvučení pro ta nejvýznamnější studia na světě. Touareg se systémem "DYNAUDIO Confidence" se tak promění na pojízdný koncertní sál. Do vozu bylo zabudováno čtrnáct reproduktorů, které byly nakalibrovány tak, aby byl na každém místě zajištěn optimální poslechový zážitek. Pro zajištění standardu 7.1 Dolby-Surround-Sound jsou v interiéru vozu zabudovány čtyři vysokotónové reproduktory, dva střednětónové reproduktory, čtyři hlubokotónové reproduktory, 2 efektové reproduktory vzadu, jeden centrální řečový reproduktor vpředu a subwoofer v zavazadlovém prostoru. Mezi ně je rozdělen výkon koncového zesilovače 730 wattů. Není proto divu, že nikdo nechce z vozu vystoupit, a to ani dlouho potom, co dojedete do cíle Vaší cesty.

Telefonní rozhraní

Telefonní rozhraní
Telefonní rozhraní

Usnadní Vám komunikaci. Pohodlné telefonování v průběhu jízdy zajistí volitelné telefonní rozhraní "Business". Díky digitálnímu procesoru na zpracování řeči, vysoce kvalitnímu mikrofonu ve stropě a reproduktorům vozu zajišťuje mimořádně vysokou kvalitu hovoru. Optimální příjem je díky připojení k vnější anténě vozu zaručen i v místech s kriticky nízkou kvalitou signálu mobilní sítě. Součástí výbavy je také odkládací přihrádka, ve které lze indukčně bez použití kabelu nabíjet chytrý mobilní telefon. Podmínkou je, že telefon musí podporovat standard Qi. Telefonní hovory započaté mimo automobil lze přes rozhraní bluetooth přenést na hands free sadu ve voze. Ovládání se uskutečňuje pomocí hlasových pokynů, multifunkčního volantu nebo přes infotainment systém. Zcela jednoduše - a přesně tak, jak si přejete.

Nový Touareg
Nový Touareg
###message