O nás

olfincar-header-about
olfincar-header-about
1994
OlfinCar s.r.o. byla založena v roce 1994 jako společnost, jejímž cílem byl prodej vozů z ukončených leasingových smluv původní mateřské, leasingové, společnosti Olfin Trutnov s.r.o.

Název Olfin byl složen ze zkratek slov "obchod - leasing - finance"

Sídlem společnosti je město Trutnov, kde i začala celá obchodní činnost OlfinCaru.
1996
Začali jsme tedy vlastně jako malý "autobazar" v Trutnově - Střitěži.
V roce 1996 společnost získala autorizaci na servis a prodej vozů Volkswagen. To byl zásadní zvrat ve vývoji společnosti. Od této doby je servis a prodej vozů hlavní náplní činnosti obou jednatelů. Naopak původní mateřská společnost Olfin Trutnov s.r.o. činnost ukončila.
2000
OlfinCar s.r.o. měl v této době 10 zaměstnanců, využíval pronajaté prostory po autosalonu Mazda a v prvním roce autorizace prodal 70 nových vozů Volkswagen.
Rok 2000 byl dalším důležitým rokem v historii firmy. V tomto roce firma vybudovala vlastní servisní a prodejní areál Volkswagen v Trutnově podle nově předepsaných standardů značky. Areál podle nových standardů byl postaven jako šestý v republice.
2006
Rok 2006 přinesl další důležitý zvrat v obchodní činnosti společnosti. V tomto roce společnost zakoupila další dvě společnosti v Hradci Králové - společnost Palace s.r.o. (prodejce vozů Škoda) a společnost Auto Hradubická a.s. (prodejce vozů Volkswagen).
2008
Společnost Palace s.r.o. si i po majetkovém převzetí uchovala samostatnost a pod názvem Olfin Car Palace s.r.o. pokračovala ve své činnosti. Společnost Auto Hradubická byla začleněna do činnosti společnosti OlfinCar s.r.o.
Po spojení provozoven Volkswagen v Trutnově a v Hradci Králové získala společnost OlfinCar s.r.o. dominantní postavení v servisování a prodeji vozů Volkswagen. V těchto letech již společnost prodávala cca 400 nových vozů Volksvagen a měla asi 60 zaměstnanců!
2013
Rok 2013 byl dalším rokem, který přinesl zásadní rozšíření činnosti společnosti. V tomto roce společnost jako první v republice vystavěla nový autosalon Škoda podle úplně přepracovaných standardů značky. Tento autosalon bude určovat vývoj prodeje vozů Škoda na dalších deset let! Naše činnost se tedy od tohoto roku rozšířila o prodej nových vozů Škoda, o jejich servis a také o prodej referenčních a ojetých vozů Škoda - Škoda Plus.
2014
V listopadu 2014 jsme získali certifikát "Specialista po nehodách“ a jako jediní ve východních Čechách, třetí v republice, se může pochlubit tímto auditem lakoven a klempíren získáným přímo od výrobce a to pro značky VW a Škoda.

Kromě garance kvality provedených servisních služeb je důležitým benefitem pro zákazníka obdržení "Certifikátu po opravě", který při dalším prodeji potvrzuje realizaci opravy po nehodě ve značkovém servisu s garantovaným certifikátem "Specialista po nehodách" a zaručuje garanci na provedenou opravu i díly!
2015
V lednu 2015 OlfinCar získal 3.místo v soutěži Best Dealer ŠKODA 2014. Ocenění jsme obdrželi od společnosti ŠKODA Auto a.s., a to v nejvíce obsazené kategorii dealerů s ročním prodejem 240 až 480 vozů ŠKODA. Ocenění pro nás bylo potvrzením výborných výsledků, kterých se nám dařilo dosahovat v průběhu celého roku a motivací proto, abychom naše služby ještě zkvalitnili v letech příštích.
2015
Od začátku ledna roku 2015 již nelze na společnosti OlfinCar a Olfin Car Palace nahlížet jako na koncern. Po dvaceti letech spolupráce se dosavadní majitelé obou společností dohodli na rozdělení.

Jediným vlastníkem a zároveň jednatelem společnosti OlfinCar s.r.o. je Ing. Viktor Kuhn. Naopak jediným vlastníkem společnosti Olfin Car Palace s.r.o. je nyní Ing. Lubomír Kuhn.

Tyto vlastnické změny nemají žádný, zásadní vliv na další činnost společnosti OlfinCar s.r.o. Hlavní činností společnosti OlfinCar s.r.o. tedy i nadále zůstává autorizovaný prodej a servis vozů Volkswagen a Škoda v Hradci Králové a Trutnově.
2015
Začátkem měsíce února 2015 jsme Vám představili již kompletně dokončený autosalon Volkswagen Trutnov. Od 26. srpna 2014 jste si mohli všimnout rozsáhlé rekonstrukce a rozšíření celé budovy autosalonu dle nového konceptu VW. Nové prostory jsou v čistém, moderním a nadčasovém designu dle standardu značky Volkswagen platných od roku 2015.
2015
V únoru 2015 jsme otevřeli novou provozovnu Das WeltAuto v Trutnově. Nově si můžete vybrat kvalitní a spolehlivé ojeté vozy z programu Das WeltAuto nejen v Hradci Králové, ale i v Trutnově.
2015
V polovině roku 2015 Autorizovaný servis Volkswagen OlfinCar obdržel od zástupců Porsche Česká republika prestižní ocenění v oblasti spokojenosti zákazníků a umístil se tak na 1. místě za nejvyšší nárůst spokojených zákazníků mezi všemi autorizovanými servisy Volkswagen v České republice pro rok 2015.

Již několik let aktivně podporujeme sportovní klub běžeckého lyžování OlfinCar SKI TEAM.
„Lidé v OlfinCaru mají ke sportu blízko, proto je pro nás spolupráce s klubem velmi příjemná. Jsme rádi, že můžeme podpořit mladé lyžařské talenty a zároveň pomoci vytvořit kvalitní zázemí i dospělým závodníkům.“
2015
Rok 2015 byl pro OLFIN Car rekordním.

2 600 prodaných vozů celkem! To je přesně o 1 000 vozů více než v loňském roce. Z tohoto počtu bylo prodáno 1 500 nových vozů Volkswagen, 500 nových vozů Škoda a 600 ojetých vozů.

Nárůst prodejů byl zároveň doprovázen navýšením tržeb za servisní služby, které poprvé v historii firmy překročily 100 mil. Kč. Celkové tržby společnosti potom v loňském roce narostly o cca 350 mil. a podařilo se tak v tržbách, také poprvé, pokořit 1 mld. Kč. Zisk očekáváme až o 400% vyšší než v roce 2014 a samozřejmě také rekordní.

Počet zaměstnanců se v roce 2015 navýšil na cca 90. Přesto stále hledáme vhodné kandidáty, jak na posty prodejců a servisních techniků, tak na profese automechaniků nebo autoklempířů.

Tyto výsledky byly dosaženy samotnou společností OLFIN Car s.r.o. pouze rok od rozchodu se společností Olfin Car Palace s.r.o.
###message