ŠKODA Karoq

Škoda Karoq
Škoda Karoq
Škoda Karoq
Škoda Karoq

Stylový design

Vysoko umístěné světlomety vzbuzují spolu s přední maskou sebejistotu a nenechají nikoho na pochybách, že jsou svědky příjezdu nového modelu ŠKODA KAROQ. Souhra ladných tvarů, dynamických křivek a robustního vzhledu propůjčuje karoserii celkovou vyváženost. Zádi dominují vysoko umístěné světlomety klínovitého tvaru, jejichž vnější části zasahují do boků karoserie. Vysoký zadní nárazník budí respekt a dává jasně najevo svůj statut. LED světlomety plní nejen bezpečnostní funkci díky skvělé svítivosti, ale jsou i důležitým designovým prvkem, protože vypadají velice stylově. Vynikající viditelnost a odezvu poskytují také zadní světlomety využívající pokrokovou LED světelnou techniku. Na jejich vnější části je zřetelná krystalická struktura viditelná ze strany. Při otevření dveří si můžete všimnout uvítacího loga promítaného na zem, které zpříjemní Váš nástup do interiéru vozu podsvíceného jednou z 10 barev ambientního osvětlení.

ŠKODA Karoq kufr
ŠKODA Karoq kufr

Prostor pro vše co potřebujete vzít

ŠKODA KAROQ poskytuje dostatek prostoru pro Vás, Vaši rodinu, Vaše zavazadla, pro Vaše přátele, hobby a sportovní aktivity, pro Vaši práci, cestování, relax – zkrátka je zde dostatek místa pro Vás a celý Váš život. S modelem KAROQ nemusíte mít obavy, že něco zbyde na zemi za autem. Jednoduše naložíte vše, co potřebujete. Největší zavazadlový prostor ve své třídě pojme 521 l v základní pětimístné konfiguraci. Kapacitu lze sklopením zadních opěradel navýšit až na 1,630 l. Naším cílem je udělat každodenní život s KAROQEM co nejjednodušší. Díky variabilnímu systému zadních sedadel VarioFlex můžete lehce přizpůsobit interiér Vašim aktuálním požadavkům. Vhod přijde take nespočet Simply Clever detailů nejen v zavazadlovém prostoru.

ŠKODA Karoq Connect
ŠKODA Karoq Connect

ŠKODA Connect

Služby ŠKODA Connect sestávají ze 3 balíčků. První z nich, Infotainment Online, poskytuje informace a možnost správy navigačních služeb, případně rozšíření funkcí infotainmentu. Care Connect umožňuje ovládat některé funkce vozu prostřednictvím chytrého telefonu nebo ŠKODA Connect Portálu a zajišťuje spojení s vaším servisním partnerem. Třetí součástí je Tísňové volání.

Off-road paket

Terénní schopnosti

Terénní schopnosti
Terénní schopnosti

Když sjedete z asfaltu, nemusíte hledat místo na parkování. S vysokou světlou výškou, inteligentním pohonem 4x4, extrémně tuhou karoserií a sadou elektronických jízdních asistentů vás KAROQ doveze dál, než byste si dokázali představit.

Inteligentní pohon všech kol

Inteligentní pohon všech kol
Inteligentní pohon všech kol

Nové SUV ŠKODA KAROQ je díky svému inteligentnímu pohonu všech kol připraveno na jakékoliv nesnáze. KAROQ je velmi schopný při jízdě mimo zpevněné cesty – pohon všech kol s elektronicky řízenou vícelamelovou spojkou si poradí se změnami povrchu pod koly v řádu milisekund.

Režim Off-Road

Režim OFF-Road
Režim OFF-Road

Tlačítko Off-road přepne všechny asistenční systémy do speciálního terénního režimu. Například plynový pedál reaguje méně citlivě a speciální nastavení systémů ABS, ESC a ASR pomáhá vozu dostat se ze složitých situací. Asistent pro jízdu ze svahu citlivě samočinně brzdí a udržuje tak konstantní rychlost při sjíždění strmých svahů.

Snadné parkování

Příčné parkování popředu

Příčné parkování popředu
Příčné parkování popředu

Park Assist dokáže polosamočinně navést vůz popředu do příčného parkovacího prostoru. Systém pomáhá řidiči tak, že automaticky otáčí volantem a směřuje auto po optimální trajektorii do volného prostoru, řidič musí pouze zrychlovat a brzdit.

Podélné parkování

Podélné parkování
Podélné parkování

KAROQ může jet rychlostí až 40 km/h, zatímco Park Assist vyhledává vhodný parkovací prostor. Jakmile ho senzory naleznou, systém pomůže řidiči s parkovacími manévry.

Vyjíždění z parkovacího místa

Vyjíždění z parkovacího místa
Vyjíždění z parkovacího místa

Opouštění těsných parkovacích prostor může být také jednodušší. V tomto režimu Park Assist manévruje s vozem tam a zpět, aby mohl vyjet z řady zaparkovaných aut.

Asistenční systémy

Traffic Jam Assist

Traffic jam assist
Traffic jam assist

Tento systém přináší více bezpečnosti a komfortu při jízdě v dopravní zácpě. Traffic Jam Assist spojuje funkci Adaptivního tempomatu a Lane Assist, takže se rozjíždí a brzdí spolu s dopravou, a zároveň udržuje jízdu v pruhu.

Lane Assist

Lane Assist
Lane Assist

Asistent udržování jízdního pruhu Lane Assist rozeznává nechtěné opuštění jízdního pruhu – v takovém případě na to řidiče vizuálně upozorní a řízením provede opravný manévr. Systém pracuje v rychlosti nad 65 km/h a pouze v případě dostatečně čitelného podélného dopravního značení na silnici.

Travel Assist

Travel Assist
Travel Assist

Systém rozeznávání dopravních značek pomocí multifunkční kamery vyhledává možná dopravní značení a porovnává je s daty z navigace. Na přístrojovém panelu pak zobrazuje řidiči především rychlostní limity, zóny zakázaného předjíždění a další instrukce, stejně jako související značky konce těchto omezení.

###message