ŠKODA Nová Octavia Scout

Škoda Octavia Scout
Škoda Octavia Scout
Škoda Octavia Scout
Škoda Octavia Scout

Design exteriéru

Tento talentovaný univerzální vůz vychází z rozsáhle přepracovaného modelu ŠKODA OCTAVIA COMBI a prezentuje výrazným offroadovým vzhledem. Jeho svébytný charakter je na první pohled identifikovatelný díky stříbrně lakovaným prvkům modifikovaných nárazníků vpředu a vzadu a ochranným plastovým dílům kolem celého vozu. Ke standardní výbavě patří paket pro špatné cesty s plastovými kryty podlahy, brzdového a palivového vedení. Dalšími typickými znaky jsou ochranné prvky v designu SCOUT na lemech blatníků a prazích, vnější zrcátka s hliníkovým vzhledem, sedmnáctipalcová kola z lehké slitiny a rozšíření rozchodu kol na zadní nápravě.

Interiér Scout
Interiér Scout

Přežití v divočině

Interiér modelu OCTAVIA SCOUT byl navržen jako Váš každodenní základní tábor. Pohodlně se do něj vejde až pět dobrodruhů. S šířkou interiéru 1 449 mm je tu dost místa pro nohy, čtyři dospělí mohou pohodlně cestovat i na dlouhé vzdálenosti. Vůz si můžete volitelně vybavit sedačkami čalouněnými Alcantarou v černé nebo hnědé barvě – vše s logy Scout. Volantem můžete ovládat celou řadu funkcí vozu OCTAVIA SCOUT: vybírat oblíbené písničky, realizovat důležité telefonáty, procházet menu palubního počítače a mnohé další věci. Volant má navíc specifické čalounění a samozřejmě i znak Scout. Ať už chcete poslouchat hudbu nebo sledovat instrukce navigace, vše se zobrazí na centrálním displeji. Umíte se orientovat podle slunce a nebeských konstelací, nebo víte, na jaké straně stromů roste mech? Infotainment Columbus s navigací a 9,2" dotykovým displejem se skleněným designem vás navede daleko spolehlivěji a rychleji. Navíc má řadu dalších funkcí, kterými umí zpříjemnit cestování – ovládání klimatizace Climatronic, správu hudebních zdrojů, komunikaci s telefonem, zrcadlení mobilních aplikací přes SmartLink+ nebo změnu nastavení vozu.

Nepřetržitě online
Nepřetržitě online

Nepřetržitě online

SmartLink+ umožní propojení vašeho smartphonu a palubního infotainmentu prostřednictvím MirrorLinkuTM a SmartGate. Ať už chcete poslouchat hudbu nebo sledovat pokyny navigace, vše může být zrcadleno z telefonu na displej infotainmentu. Systém SmartGate umožní přístup k telemetrickým datům o voze. MyŠKODA je mobilní aplikace pro zařízení s operačním systémem iOS (Apple) a Android (Google). Jejím účelem je pomoci zákazníkovi ŠKODA AUTO v řadě běžných situací připojením nejen k vašemu vozu. Součástí aplikace je interaktivní asistent PAUL, který vás provede aplikací a pomůže vám s každým úkolem. Funkce tísňového volání je extrémně důležitá: automaticky se aktivuje v případě nehody, pokud dojde ke spuštění bezpečnostních systémů, jako je například nafouknutí airbagů. Auto samo naváže telefonické a datové spojení se záchrannou službou a předá jim všechny důležité informace potřebné k rychlému přivolání pomoci.

Off-road paket

Automatická převodovka DSG

Automatická převodovka DSG
Automatická převodovka DSG

Dvouspojková automatická převodovka DSG je vrcholným dílem inženýrství – kombinuje totiž ekonomičnost a rychlé řazení manuální převodovky s komfortem automatické.

Pohon 4x4

Pohon 4x4
Pohon 4x4

Pohon všech kol s elektro-hydraulickou mezinápravovou spojkou se dokáže vypořádat s každou změnou pod koly v řádu milisekund. Při běžných podmínkách má auto poháněná pouze přední kola.

Offroad režim

Offroad režim
Offroad režim

Jste připraveni na dobrodružství mimo civilizované cesty? Volba režimu Off-road přepne všechny asistenční systémy do speciálního nastavení vhodného pro jízdu v terénu. Plynový pedál tak začne reagovat méně citlivě, zatímco asistent pro jízdu z kopce (Hill Descent Control) automaticky citlivě brzdí, aby udržel konstantní rychlost při klesání. Tím máte o starost méně a můžete se soustředit na výběr té nejvhodnější trasy v náročném terénu.

Komfortní asistenty

Adaptivní tempomat

Adaptivní Tempomat
Adaptivní Tempomat

Adaptivní tempomat (ACC) automaticky udržuje bezpečnou vzdálenost od vozidla vpředu při určené rychlosti a využívá motor a brzdy, aby podle potřeby automaticky zrychlil nebo zpomalil. Systém kombinuje funkci tempomatu s radarovou kontrolou vzdálenosti a funguje v rychlostech do 160 nebo 210 km/h.

Rozpoznávání dopravních značek

Rozpoznávání dopravních značek
Rozpoznávání dopravních značek

Tento asistenční systém rozeznává svislé dopravní značení a zobrazuje ho na informačním displeji Maxi DOT nebo na displeji infotainmentu. Dokáže identifikovat značky omezení rychlosti a zákazu předjíždění i s doplňkovým značením a značky konce těchto omezení.

Auto Light Assist

Auto Light Assist
Auto Light Assist

Auto Light Assist automaticky rozsvěcí a zhasíná dálková světla podle aktuální dopravní situace. Využívá k tomu kameru instalovanou v patě vnitřního zpětného zrcátka detekující zdroje světel.

Asistenční systémy

Driver Alert

Driver Alert
Driver Alert

Driver Alert snižuje riziko krizových situací vzniklých únavou řidiče. Systém sleduje řidičovo chování, vyhodnocuje míru jeho pozornosti a v případě možného nebezpečí doporučí udělat si přestávku při řízení a odpočinout si.

Rear Traffic Alert

Rear Traffic
Rear Traffic

Pokud vyjíždíte pozadu z parkovacího místa, Rear Traffic Alert sleduje prostor za vozem a detekuje vozidla přijíždějící ze stran. Pokud hrozí kolize, zazní zvukový signál a kritická strana se zobrazí na displeji infotainmentu nejdříve žlutě, pak červeně. V případě nouze vůz sám zabrzdí.

Lane Assist

Lane Assist
Lane Assist

Systém Lane Assist rozeznává neúmyslné vybočení z jízdního pruhu, upozorní řidiče a provede opravné zásahy do řízení. Systém funguje při rychlostech nad 65 km/h za podmínky, že jsou na vozovce viditelné čáry vymezující jízdní pruh a před jejich přejetím nebylo spuštěno směrové světlo.

###message