Filtry pevných částic za zvýhodněné ceny

Chceme, aby Vaše Volvo fungovalo správně

Volvo DPF filtr
Volvo DPF filtr

Filtr pevných částic (DPF – Diesel Particulate Filter) je zařízení odstraňující jemné prachové částice (saze) z výfukových plynů vozidel s naftovým motorem. Tyto částice jsou největším “zlem” naftových motorů, jsou velmi karcinogenní.

DPF filtr funkce
DPF filtr funkce

Princip DPF filtru

Filtr funguje na principu zachytávání částic (sazí) na porézním materiálu kanálků filtru. Filtr je třeba čas od času čistit a to se děje spálením zachycených sazí vysokou teplotou (regenerací).
Pokud je filtr zanesen do té míry, že ho nejde regenerací vyčistit nebo je jinak nefunkční, pak ho mnozí řidiči z vozu odstraňují nebo případně čistí různými, často velmi neobvyklými postupy.
V současné době se odhaduje, že v České republice jezdí až 1 milion automobilů s chybějícím či nefunkčním filtrem pevných částic. Dlouhou dobu tento stav nebyl výrazně monitorován a postihován.
Doba se ale mění a od 1. října 2018 je platný jiný způsob měření a kontroly emisí a auta s nefunkčním filtrem DPF už kontrolou neprojdou. Navíc od června 2017 hrozí českým řidičům za jízdu s vymontovaným filtrem sankce až 50 tisíc korun.
Spolu se změnou na stanicích technické kontroly se mění i pravomoc policistů v ulicích. Ti mohou od 1. října poslat auto na okamžitou technickou kontrolu a postih za nefunkční filtr DPF je tak velmi rychlý.

DPF filtr
DPF filtr

Nabídka originálních DPF filtrů Volvo

Pro originální DPF filtry od různých subdodavatelů ladí výrobci vozů složitý algoritmus řídicí jednotky, který vypočítává, kdy se má spustit regenerace čili vypálení zachycených sazí a další úkony pro konkrétní typ filtru a pokud je namontován filtr jiných výrobců, pak algoritmy nebudou fungovat správně.
Extrémním příkladem jsou pak výrobky, které neplní žádnou filtrační funkci a jsou v podstatě pouhou nefunkční atrapou.
Z těchto důvodů pro vás Volvo nyní připravilo časově omezenou nabídku konkrétních typů filtrů, které pokryjí potřebu většiny modelů Volvo s DPF filtry jezdících v ČR. V rámci akce 4+ vám nyní namontujeme DPF filtr za výrazně zvýhodněnou cenu tak, abyste už nemuseli pátrat po levných náhradách s neurčitou kvalitou.
Cena nezahrnuje montáž, zahrnuje pouze náhradní díl. Pro kompletní cenovou nabídku včetně montáže nás kontaktujte.

Ceny dpf filtrů
Ceny dpf filtrů

Akce je platná od 1. 11. 2018 do 31. 1. 2019.

PRO KONKRÉTNÍ NABÍDKA PRO VÁŠ VŮZ NÁS KONTAKTUJTE.

###message