NOVÝ GOLF

Všestrannější než jakýkoli jiný vůz. Golf je automobil, který již po generace definuje svou vlastní třídu. I Nový Golf představuje další milník pro příští generace.

novy golf1
novy golf1

Výbava & Design

Klasický Golf je sportovní, dynamický a nápadný. Okouzlující design nového vozu Golf bude splňovat vysoké nároky – jak se sluší na zakladatele své třídě.

gl4710-exterior-rear
gl4710-exterior-rear

Dynamika, která je v harmonii s elegancí.

Exteriér

Na první pohled je patrné, že se jedná o Golf - jen ještě s výrazně krásnějším a sebejistějším projevem tak, jako ostatně každá generace tohoto modelu - od nově navržených světlometů, nárazníků a dynamické mřížky chladiče až po zadní difuzor a markantní zadní světla s LED technologií. Na přední partii na sebe poutá pozornost atletická maska chladiče s emblémem Volkswagen, pod kterým se skrývá přední senzor pro různé volitelné asistenční systémy. U linií je pak maska chladiče zdobena jemnými chromovanými lištami. Štíhlé světlomety, které jsou protažené vysoko do blatníků, a nárazník, jehož rovina spadá dolů, opticky snižují vzhled vozu a umocňují jeho dynamický vzhled. Jeho energická silueta s charakteristickým C-sloupkem v kombinaci s velkým rozvorem a krátkými převisy vyzařuje temperament, který je pro Golf typický. Krásu zadní partie pak definují výrazné avšak elegantní kontury, difuzor a sebejistě vypadající světla s LED technologií. 

 

gl4722-interior
gl4722-interior

Užijte si větší prostor pro komfort.

Interiér

Prostor, který je v harmonii s komfortem, v harmonii kvalitou i v harmonii s novými technologiemi. To vše na Vás čeká uvnitř nového vozu Golf a má to pouze jeden účel: zajistit, aby každá Vaše jízda byla maximálně pohodlná a uvolněná. Interiér nového vozu Golf probouzí nutkavou touhu k nastoupení a následné přání, abyste už nikdy nemuseli vystoupit. Tajemství těchto pocitů spočívá mimo jiné ve velkorysých proporcích, které cestujícím na předních i zadních místech nabízejí spoustu místa pro nohy. Vnitřní prostor se pak projevuje bezvýhradně vysoce kvalitními materiály a celou řadou inteligentně řešených detailů, které zaujmou nejen na pohled, ale jsou pohlazením i pro prsty a dlaně. Příkladem mohou být ergonomická sedadla, velký zavazadlový prostor, bíle podsvícené ovladače i středová konzola, jež je lehce natočená směrem k řidiči.

go1214-detail-light
go1214-detail-light

Již při prvním pohledu se Vám udělá jasno.

Světla

Halogenové světlomety s LED světly pro denní svícení zajistí dobrý výhled i při špatné viditelnosti. Regulace délky osvětlené plochy zajišťuje přizpůsobení délky osvětlené plochy aktuálnímu stavu zatížení vozu. Vyznačují se nízkou spotřebou energie a díky spektrální charakteristice jimi vyzařovaného světla, která je podobná spektru světla denního, méně zatěžují zrak řidiče. Mohou být doplněny také LED mlhovými světlomety, které Vám pomohou, abyste měli i při špatné viditelnosti dobrý výhled na vozovku i na ostatní účastníky silničního provozu. Integrovaná odbočovací světla pak pomáhají k tomu, abyste při projíždění zatáčkou mohli dříve rozpoznat případné překážky. K dobrému výhledu přispívají i ostřikovače světlometů a jsou navíc doplněné varovnou kontrolkou nízkého stavu náplně v nádržce ostřikovače. K unikátním vlastnostem osvětlení patří také volitelná zadní světla s dynamickými směrovými světly. Směrová světla jsou u nich nahrazena světelným pásem, jenž se postupně rozsvěcí ve směru odbočení.

gl4753-dijon
gl4753-dijon

Krása připravená pro Vás: nabídka kol pro nový Golf.

Kola

Která kombinace kol a pneumatik se nejlépe hodí k Vašemu vozu Golf je pouze věcí názoru. Kola z lehké slitiny však v každém ohledu umocňují sportovní přirozenost vozu Golf.
Máte možnost volby. Avšak bez ohledu na to, pro která kola z lehké slitiny se rozhodnete, vždy zdůrazníte sportovní temperament vozu Golf. Vybírat přitom můžete z různých velikostí od 15 do 18 palců a rozhodnout se můžete pro jeden z celé řady dynamických designů. Také při volbě barvy a povrchu máte k dispozici bohatou škálu možností. Ať se rozhodnete pro kola z lehké slitiny s povrchem matným, eloxovaným nebo leštěným, Vašemu novému vozu Golf dodáte vždy dynamický akcent, který ještě více umocní jeho výrazný a jedinečný styl.

Efektivita

Motory určené pro nový Golf jsou ideální pohonné jednotky pro ty, kteří rádi a hodně cestují, přitom však chtějí udržet spotřebu paliva na nízké úrovni. Důvodem je použitá moderní technologie, která zajišťuje nízkou spotřebu, velkou tažnou sílu a vysoký výkon.

gl4123-tsi
gl4123-tsi

Užijte si velkou sílu při nízké spotřebě paliva.

Motory

Benzinové TSI motory i naftové TDI motory jsou optimalizované tak, aby vyvíjely vysokou sílu při nízké spotřebě paliva, a jsou tak zárukou radosti z jízdy. Alternativou je pak motor TGI, který je stejně dynamický a navíc je šetrný k životnímu prostředí, protože ke svému pohonu může používat stlačený zemní plyn. Motor TGI může k pohonu využívat jak cenově výhodný zemní plyn, tak také benzin. V případě, že jsou obě palivové nádrže plné, je celková dojezdová vzdálenost vozu Golf až působivých 1 300 km. Nádrže na zemní plyn jsou přitom umístěny pod podlahou vozu. Zabírají tak velmi málo místa a neomezují zavazadlový prostor.

gl4713-in-motion
gl4713-in-motion

Zajistěte si optimální trakci.

4MOTION

Nechcete se vzdát vynikající trakce ani na mokrém nebo nerovném povrchu vozovky? Díky pohonu všech kol 4MOTION, který je součástí výbavy na přání, je to možné téměř všude.
Volitelný pohon všech kol 4MOTION rozděluje sílu motoru podle aktuální potřeby na všechna čtyři kola. Lze tak spolehlivě zabránit protáčení i zablokování kol a Váš automobil tím získá spolehlivou trakci na téměř každém povrchu. Pohon 4MOTION tím přispívá i k většímu komfortu.

gl3667-act
gl3667-act

Když dva válce odpočívají, můžete ušetřit palivo.

Systém aktivního vypínání válců

V případě snížené potřeby výkonu jen obtížně zjistíte, že motor běží pouze na dva válce. To je možné díky systému aktivního vypínání válců, který tak umožňuje podstatně snížit spotřebu paliva.
V situaci, kdy je v průběhu jízdy snížená potřeba výkonu, systém aktivního vypínání válců ACT odpojí dva válce motoru. Důsledkem toho je snížená spotřeba paliva, aniž by přitom byl ovlivněn klidný chod motoru. Protože vypnutí dvou válců proběhne téměř nepozorovaně, je mód, při kterém motor běží na dva válce, signalizován na displeji multifunkčního ukazatele.

gl4727-drivingmode
gl4727-drivingmode

Nový Golf se přizpůsobí Vašemu jízdnímu stylu.

Volba jízdního pruhu

Jezdíte raději ekonomicky nebo sportovním způsobem, nebo preferujete komfort? Prostřednictvím volby jízdního profilu přizpůsobíte jízdní vlastnosti vozu Vašemu jízdnímu stylu, charakteru vozovky a situaci v dopravě.
Požadovaný jízdní profil zvolíte jednoduše stiskem příslušného tlačítka na dotykovém displeji Vašeho infotainment systému. Tomu se následně automaticky přizpůsobí nastavení pohonu, řízení a řazení převodovky (v případě dvouspojkové převodovky DSG).

Infotainment

Ať už potřebujete v průběhu jízdy telefonovat nebo potřebujete aktuální dopravní informace či chcete dojet do cíle své cesty podle pokynů navigace nebo jenom chcete poslouchat svou oblíbenou hudbu – Váš Golf Vám nabízí různé možnosti, jak pohodlně a jednoduše využívat moderní technologie.

gl4726-phone
gl4726-phone

Vaše komunikace bude snazší.

Telefonování

Povídejte si, ale držte přitom, prosím, obě ruce na volantu. V novém voze Golf můžete mít k dispozici 2 komfortní telefonní rozhraní. Obě zajišťují prostřednictvím procesoru na zpracování řeči, vysoce kvalitnímu mikrofonu ve stropě a reproduktorům vozu mimořádně dobrou kvalitu hovoru. V provedení "Comfort" se Váš mobilní telefon spojuje s vnější anténou vozidla bezdrátově prostřednictvím indukční vazby přihrádky ve střední loketní opěrce. V provedení "Business" mohou být i telefonní hovory započaté mimo automobil přenesené přes protokol bluetooth na hands free sadu ve voze, zatímco Vy máte telefon stále ve své kapse. Systém lze ovládat i pomocí hlasových pokynů, prostřednictvím multifunkčního volantu nebo přes displej infotainment systému. Zcela jednoduše a přesně tak, jak si přejete.

gl4729-radio
gl4729-radio

Když chcete, můžete jej používat pouze pro poslech rádia.

Rádia

K pozoruhodným vlastnostem sériového rádia pro Trendline a Comfortline "Composition Colour" patří dotykový barevný displej s úhlopříčkou 16,5 cm (6,5 palce). K jeho výbavě patří také čtyři reproduktory, které zprostředkovávají vysílání rádia v pásmu FM, resp. hudbu ve formátu MP3 nebo WMA. Jako zdroj hudebních dat může sloužit jak SD karta, tak také externí zařízení připojené přes rozhraní AUX-IN. Rádio Composition Media, které je na sérii pro linii Highline, je vybaveno osmi reproduktory. Dále disponuje CD přehrávačem a má všechny možnosti připojení rádia "Composition Colour"; jeho výbava navíc zahrnuje také USB konektor a protokol bluetooth pro připojení mobilního telefonu. K mimořádně komfortnímu ovládání slouží barevný dotykový displej s úhlopříčkou 20,3 cm (8 palců).

gl4728-navi
gl4728-navi

Zajistí, abyste do cíle dojeli v dobré náladě.

Navigace

Dva volitelné navigační systémy Vám nabízení množství inovativních funkcí a žádné přání nenechají nesplněné. Vy si tak budete moci užívat zábavu na prvotřídní úrovni a přitom pojedete jistě ke svému cíli. Pro nový Golf můžete zvolit jeden ze dvou nabízených navigačních systémů. Systém "Discover Media" je vybaven barevným dotykovým displejem s úhlopříčkou 20,3 cm (8 palců), příjmem rádiového vysílání v pásmu FM, CD přehrávačem, dvěma sloty na SD karty, multimediálním rozhraním AUX-IN, USB konektory, protokolem bluetooth pro připojení mobilního telefonu a osmi reproduktory. Data navigačních map lze bezplatně aktualizovat. Pro ty, kteří chtějí ještě něco navíc, je pak určen navigační systém "Discover Pro", který lze inovativním způsobem ovládat pomocí gest.

gl4764-carnet
gl4764-carnet

Na svých cestách budete mít vždy ty aktuální informace.

Car-Net Guide & Inform

Díky službám Car-Net Guide & Inform najdete zajímavé cíle ve Vašem okolí, nejbližší parkovací místa nebo čerpací stanici. Kromě toho získáte také nejaktuálnější dopravní informace s nabídkou možností, jak se vyhnout potenciálním dopravním komplikacím, nebo aktuální zprávy přímo z internetu. Mobilní služby online Car-Net Guide & Inform jsou součástí výbavy na přání a lze je využívat pouze v kombinaci s navigačním systémem "Discover Media" nebo "Discover Pro". Umožňují Vám využívat aktuální data z internetu. V reálném čase se tak například dozvíte, zda se někde vytvořila dopravní zácpa nebo na kterém parkovišti jsou volná místa. Díky službě Vyhledávání zvláštních cílů pak můžete mimo jiné objevit zajímavé cíle, jako např. hotely, restaurace nebo čerpací stanice. 

Asistenční systémy

Inteligentní asistenční systémy ve Vašem novém voze Golf mohou zvýšit komfort cestování, pomohou Vám při zvládání kritických jízdních situací nebo dokonce zcela zabrání jejich vzniku. I když existenci této technologie budete vnímat jen výjimečně, vědomí, že je Vám k dispozici, zajistí příjemný pocit.

gl4743-acc
gl4743-acc

I v hustém provozu můžete zůstat uvolnění.

Systém kontroly odstupu "Front Assist" a adaptivní tempomat ACC

Díky adaptivnímu tempomatu ACC můžete cestovat pohodlnějším způsobem. Systém kontroly odstupu "Front Assist", který je doplněn funkcí nouzového brzdění City a rozpoznáváním chodců, je od linie Comfortline součástí sériové výbavy. ACC měří vzdálenost a rychlost vpředu jedoucích vozidel. Při jízdě v kolonách a dopravních zácpách a v kombinaci s dvouspojkovou převodovkou DSG systém brzdí Váš Golf až do úplného zastavení a během krátké chvíle automaticky opět pokračuje v jízdě. Systém v rámci daných možností udržuje bezpečnou vzdálenost od vpředu jedoucího vozu, a to až do rychlosti 210 km/h. 

004-park-assist
004-park-assist

Parkování může být tak snadné.

Park Assist

Spoléháte se při parkování pouze na své schopnosti? Parkovací asistent "Park Assist" Vás zbaví hledání vhodného parkovacího místa - pomocí ultrazvukových senzorů totiž může zjistit, zda se Váš Golf vejde do parkovací mezery. Při vlastním parkování za Vás pak přebírá ovládání volantu. Vy při manévrování ovládáte pouze pedály spojky, plynu a brzdy, asistent přitom navádí Váš vůz po ideální dráze do parkovací mezery - z podélných parkovacích míst navíc dokáže také samostatně vyjet. 

gl4745-traffic-jam
gl4745-traffic-jam

Uvádí věci do pohybu, když vše okolo stojí téměř na místě.

Asistent pro jízdu v koloně a systém "Emergency Assist"

Asistent pro jízdu v koloně Vám pomáhá při psychicky náročném popojíždění v dopravní zácpě a eliminuje riziko nehod, které jsou typické pro jízdu ve váznoucí dopravě. Volitelný systém "Emergency Assist" může rozpoznat, zda řidič již není dále schopen řídit automobil, a převezme částečnou kontrolu nad vozem. Systém "Emergency Assist" se automaticky zapne v případě, že systém neregistruje žádnou aktivitu řidiče a ani po varování se nedostaví žádná jeho reakce. 

gl4604-blind-spot-plus
gl4604-blind-spot-plus

Váš Golf Vám pomůže při změně jízdního pruhu i při couvání z řady stojících vozidel.

Blind spot senzor

Volitelný "Blind Spot" senzor s asistentem pro "vyparkování" Vás při změně jízdního pruhu varuje v rámci možností systému před automobily v tzv. "mrtvém úhlu". Při couvání z parkovacího místa sleduje prostor po stranách a za Vaším automobilem. "Blind Spot" senzor Vás varuje již od rychlosti 15 km/h prostřednictvím světelné signalizace z LED diod ve vnějším zpětném zrcátku Vašeho vozu Golf. Zapnete-li i přesto směrovku, začne LED signalizace blikat zvýšenou intenzitou světla a varuje Vás tak před vozidlem, které se nachází v tzv. "mrtvém úhlu". V kombinaci s asistentem pro udržování vozu v jízdním pruhu "Lane Assist" může systém "Blind Spot" senzor v rámci možností systému varovat řidiče před změnou jízdního pruhu dokonce i prostřednictvím protipohybu řízení.

Komfort

Udělejte si ve svém voze Golf pohodlí. Jeho bohatá sériová výbava, jednoduché ovládání a celá řada komfortních prvků přispívají k tomu, abyste si mohli uvolněně užívat každý všední i nevšední den.

077-aid
077-aid

Vyvolejte si jen ty informace, které potřebujete.

Active Info Display

Analogový tachometr je věcí minulosti. Na přání se místo klasických kruhových ukazatelů s vysokými lemy můžete rozhodnout pro digitální panel s vysokým rozlišením. Inovativní kombinovaný přístroj Active Info Display Vám kromě rychlosti a ukazatele stavu paliva zprostředkuje i spoustu dalších informací na velkém barevném TFT displeji s úhlopříčkou 31 cm (12,3 palců). Informační profily zvolíte rychlým a nekomplikovaným způsobem pomocí multifunkčního volantu. V kombinaci s navigačním systémem "Discover Media" se pak můžete rozhodnout, zda chcete navigační mapu zobrazit na panelu Active Info Display nebo zda ji chcete mít klasicky na displeji přístroje. 

gl4662-leather
gl4662-leather

Rozhodněte se pro nadčasovou eleganci.

Výbava v kůži

Užijte si při každé jízdě nepřekonatelný pocit luxusu. Na přání můžete Váš Golf získat s výbavou v nejjemnější kůži nebo s výbavou "ArtVelours", které mimo jiné zahrnují vyhřívání sedadel a praktický multifunkční volant.

gl4731-dynaudio
gl4731-dynaudio

Aby kromě Vás seděl dokonale i každý tón.

Dynaudio Excite

Dokážete si představit, že hudba zní v autě lépe než z Vaší domácí hifi soupravy? Audiosystém DYNAUDIO Excite, který je součástí výbavy na přání, je dokonale přizpůsoben akustice interiéru vozu a podává zvuk v takové kvalitě, která Vás překvapí, a to i v případě, že jste zvyklí na zvuk na high end úrovni.

gl4722-interior
gl4722-interior

Když Vám Vaše záda leží na srdci.

Sedadlo ergoActive

Sportovní sedadla ergoActive, která jsou součástí výbavy na přání, zajistí díky možnosti nastavení 14 parametrů vysoký komfort sezení. Na místě řidiče lze sedadlo přesně přizpůsobit tělesným proporcím a zajistit tak pocit úlevy pro jeho záda. Inovativní sedadlo je navíc vybaveno masážní funkcí a díky vyhřívání jej lze i příjemně temperovat.

Líbí se Vám NOVÝ GOLF?

Objednejte si zkušební jízdu.
Kontaktujte nás.

###message