OlfinCar Trutnovský půlmaraton - 4. ročník

OlfinCar trutnovský půlmaraton 1
OlfinCar trutnovský půlmaraton 1

Padl nový běžecký rekord – OlfinCar Trutnovský půlmaratón 4. ročník

Poslední neděle v květnu patřila Trutnovskému půlmaratonu. V pořadí, již 4. ročník, který se konal 26. května, přilákal do krásného podhorského města 457 běžců. Sportovní program akce zahájily na pěší zóně a Krakonošově náměstí dětské závody pro nejmenší běžce všech kategorií. V pravé poledne startoval hlavní závod a štafety na 21,097 km.

Hlavní závod ovládli zahraniční běžci a padl dokonce i nový běžecký rekord tratě. Nejrychlejším mužem se stal Timashov Volodymyr v čase 1:13:53.04, svůj čas oproti minulému roku zlepšil o 8 vteřin. Nejrychlejší žena Evgeniia Zhgir zdolala trať za 1:27:47.05. V kategorii štafet zvítězil tým OlfinCar ve složení Viktor Kuhn, Pavel Brýdl, Vítězslav Šolc a Dominik Sádlo v celkovém čase 1:14:07.86. Vítězem závodu na 10 km se stal Jan Dostál v čase 0:37:40.24 a za ženy Veronika Kočanová v čase 0:47:02.59.

Matadorka závodu Eva Vrabcová Nývltová se kvůli zranění nemohla závodu zúčastnit, ale i tak na akci dorazila a celý závod odstartovala. Kompletní informace a výsledky najdete na stránkách pořadatele www.trutnovskypulmaraton.cz. Pokud jste neměli možnost se do Trutnova podívat, můžete si prohlédnout alespoň fotogalerii.

Výsledky 4. ročníku najdete ZDE.

###message