Volvo v Trutnově - s OlfinCarem!

Slyšíte to taky? V Trutnově startuje Volvo. A pod hlavičkou OlfinCaru navíc pěkně hlasitě. Více nám prozradil jeho majitel Viktor Kuhn.

Volvo Trutnov
Volvo Trutnov

Proč právě Volvo?

OlfinCar je od roku 1996 autorizovaným dealerem vozů Volkswagen v Hradci Králové a Trutnově, od roku 2013 navíc autorizovaným dealerem vozů Škoda. Důvodů pro rozšíření portfolia značek je několik. Jednak za sebou máme pět velmi úspěšných let a mám pocit, že jsme se minimálně s Volkswagenem dostali na samou hranici technických možností obou provozoven. Další růst v této značce, pokud chceme zůstat v regionu, a to chceme, by byl složitý a nevýrazný. Řešením tedy byla akvizice do nové značky! A proč Volvo? Chtěl jsem prémiovou značku, která nám až doposud chyběla. Audi v Hradci je a Volvo jsem měl v hledáčku již dlouho. Je to značka na vzestupu, s velice atraktivním designem a důrazem na bezpečnost. Jako nadšenému lyžaři-běžci mi je sympatický i její skandinávský původ.

Proč v Trutnově?

Původní myšlenka byla mít Volvo v Hradci, ale volný region je právě v Trutnově. Začínali jsme tady s Volkswagenem, proč tu nezačít i s Volvem. Trutnov není pro tuto značku vůbec špatné místo. Hory a Volvo k sobě nemají daleko a zde to platí doslova. Navíc bude v Trutnově jedinou prémiovou značkou.

A co tedy Volvo a Hradec?

Působíme v Královéhradeckém kraji. Do Hradce již dlouho směřuje většina našich aktivit a jsme zde nejsilnější. Nechceme proto Hradec nechat bez povšimnutí. V první fázi proto usilujeme tady v nejkratší možné době zrealizovat autorizovaný servis Volvo a také prodej ojetých vozů této značky pod hlavičkou Volvo Select.

Kdy a kde se začne Volvo v Trutnově prodávat?

Již brzy! Vzhledem k tomu, že máme v Trutnově k dispozici jeden prázdný autosalon (za čerpací stanicí ONO), dohodli jsme se zástupci značky, že začneme prodávat právě tady. Bude to takové provizorium, ale zároveň plnohodnotné dealerství, tedy včetně servisu. Umožní nám to jednak urychlit začátek provozu, zformovat úplně nový tým lidí a získat první zkušenosti. Tady začneme prodávat a servisovat nejpozději začátkem listopadu a zároveň tak budeme připravovat výstavbu nového showroomu.

Jak bude vypadat vaše nové autorizované dealerství Volvo?

Rád bych, aby to byla skutečně „výkladní skříň“ Olfinu! Objekt, který bude odpovídat prodeji této prémiové značky. Zároveň půjde o první stavbu,

kterou spatříte po pravé straně při příjezdu do Trutnova od Hradce Králové. Taková ,,brána“ do Trutnova. Navíc budeme první Volvo dealeři v republice, kteří stavěli na zelené louce. Díky tomu, že máme i dostatečně velký pozemek, bude to stavba bez kompromisů, doplněná o lakovnu a klempírnu pro všechny naše značky.

Co se plánuje na servisu?

Fandové Volva možná už někde vyčetli, že Volvo připravilo nový koncept servisních služeb. Měl by zajistit daleko bližší komunikaci mezi zákazníkem a mechanikem. Vlastně je zde částečně vynechán servisní technik. Další specialitou je, že na jednom heveru pracují vždy dva mechanici. Těchto konceptů je v republice funkčních asi šest, budeme sedmí. Bez ohledu na to se chceme především zaměřit na kvalitu servisu.

Ještě něco, čím nás potěšíte?

Již první zkušenost a jednání se zástupci Volva nám ukázaly, že tato značka má velice dobře propracovaný systém prodeje ojetých vozů. Již jsme se do něho zařadili. Díky tomu bychom měli pro Trutnov a okolí zajistit velmi kvalitní ojeté a referenční vozy přímo ze Švédska nebo od českého importéra.

Volvo cars
Volvo cars
###message