ŠKODA Citigo

Škoda Citigo
Škoda Citigo
Škoda-Citigo_02
Škoda-Citigo_02

Design

ŠKODA Citigo okamžitě zaujme svým svěžím designem, ve kterém se mísí známé charakteristické prvky s inovativním řešením. Zatímco například maska chladiče odkazuje svým typickým tvarem na příslušnost vozu ke značce, nad jejím chromovaným rámečkem našlo své nové osobité místo logo ŠKODA. Linie spodní hrany oken mírně stoupá a vůz tak získává při pohledu z boku příjemný nádech dynamiky. Zadní svítilny umístěné těsně nad nárazníkem jednoznačně vycházejí z konceptu svěžího designu a funkčnosti. Nechybí ani důležitý detail: prosvícení do tvaru písmene C. Expresivní světlomety po obou stranách masky tvoří nezaměnitelnou tvář vozu a dělají příď modelu Citigo opticky o něco širší.

 

02a
02a

Nejkompaktnější a zároveň nejprostornější

S délkou 3,56 metru, šířkou 1,65 metru a výškou 1,48 metru patří Citigo mezi nejkompaktnější a zároveň nejprostornější vozy ve svém segmentu. Díky rozvoru 2,42 metru uvnitř najde čtveřice cestujících pohodlí i na delších cestách. Není mnoho konkurentů, kteří by dokázali nabídnout větší zavazadlový prostor (251 litrů) a šířku interiéru (1,36 metru). Kufr zapůsobí i svou výškou. Dokáže pojmout předměty o výšce až 58 cm. Jeho víko se otevírá až do výšky 185 cm. Složením zadních opěradel se objem zavazadlového prostoru zvýší na 959 litrů. Navíc je nakládací plocha téměř rovná a umožňuje tak uvnitř Citigo přepravovat předměty o délce až 1,75 metru.

Škoda Citigo
Škoda Citigo

Motory a technologie

Nové moderní tříválcové motory spalující benzín nebo stlačený zemní plyn (CNG) dosahují velmi nízké spotřeby paliva při zachování výborné dynamiky jízdy. Benzinový motor 1,0 MPI je dodáván ve výkonových variantách 44 kW a 55 kW. V provedení CNG je k dispozici s výkonem 50 kW. Motor 1,0 MPI se vyznačuje také vysokou mírou unifikace použitých dílů. Díky tomu je snadné nasazení technologie Green tec pro tento agregát. Motor splňuje požadavky stanovené emisní normou EU 6, která platí ve všech státech Evropské unie.

Škoda-Citigo_04
Škoda-Citigo_04

Bezpečnost a Simply Clever prvky

Z prvků aktivní bezpečnosti je třeba vyzdvihnout výborné jízdní vlastnosti, funkci nouzového brzdění (systém City Safe Drive) a elektronický stabilizující systém ESP, které jsou dodávány v rámci výbavy na přání. I ve 3dveřové verzi vozu Citigo Vás chrání čtyři airbagy.

Zábava na palubě… Můžete si vybrat mezi zabudovanými rádii nebo přenosným multifunkčním infotainmentovým systémem Move&Fun, které nabízí celou řadu prvků – palubní počítač, navigační systém, Bluetooth handsfree a multimediální přehrávač, to všechno v jediném zařízení.

LÍBÍ SE VÁM?
Objednejte si zkušební jízdu.
Kontaktujte nás.

Vedení společnosti

###message