ŠKODA Nová Octavia RS

Škoda Octavia RS
Škoda Octavia RS
Škoda Octavia RS
Škoda Octavia RS

Sportovní prvky exteriéru

LED přední světlomety, LED denní svícení i LED mlhová světla, dostupná pouze pro model RS, dotváří charakteristickou tvář vozu OCTAVIA RS. Lamely masky chladiče mohou být na přání vyvedeny v leskle černé barvě. Kompletně nová příď se širší maskou chladiče a široké otvory pro přívod vzduchu s voštinovou strukturou v nově tvarovaném nárazníku propůjčují vozu ŠKODA OCTAVIA RS dynamický vzhled plný síly. Záď vozu ŠKODA OCTAVIA RS okamžitě prozradí jeho sportovní charakter. Mohutný černý difuzor a dvě široké lichoběžníkové chromované koncovky výfuku dominují zadnímu nárazníku. Dalším unikátním detailem je pás červených odrazek, díky kterému je vůz dobře vidět i ve tmě. Dalším charakteristickým prvkem je zadní spoiler. U karosářské verze liftback je umístěn na víku zavazadlového prostoru. U verze OCTAVIA COMBI RS je použit střešní spoiler, který vizuálně prodlužuje střechu a který je připevněný k pátým dveřím.

Interiér RS
Interiér RS

Sportovní charakter interiéru

Interiér modelu OCTAVIA RS byl navržen převážně v černé barvě – od potahu stropu až po podlahu s kryty pedálů z ušlechtilé oceli. Tříramenný sportovní multifunkční volant potažený perforovanou kůží je součástí standardní výbavy. Pro vozy vybavené převodovkou DSG jsou navíc k dispozici integrované páčky řazení, umožňující manuální ovládání. Kromě volantu jsou potaženy kůží také řadicí páka a rukojeť ruční brzdy. Vybírat lze z šedého nebo červeného kontrastního prošívání, které najdeme také na sedadlech a dalších částech interiéru. Díky povrchu z ušlechtilé oceli a logu RS se prahy předních dveří jasně hlásí k modelům RS. Pedály s kryty z ušlechtilé oceli se významně podílí na celkovém sportovním charakteru interiéru. Ozvláštňují prostor pro nohy na řidičově straně a stříbrná barva ladí s ostatními chromovanými prvky v interiéru. Pedály obsahují gumové části, aby vám při řízení nesklouzla noha.

Motor RS
Motor RS

Motor s velkým "M"

Pod kapotou Octavia RS může být jeden ze dvou dvoulitrových čtyřválců. Vybrat si můžete buď benzinový motor o výkonu 169 kW (230 k), nebo dieselový motor o výkonu 135 kW (184 k). S benzinovým motorem ve spojení se šestistupňovou mechanickou převodovkou zrychlí nový vůz Octavia RS z 0 na 100 km/h za pouhých 6,7 sekundy (combi za 6,8 s). Maximální rychlost je úžasných 250 km/h (combi 247 km/h). Vůz vybavený dieselovým motorem a šestistupňovou mechanickou převodovkou zrychlí z 0 na 100 km/h za 7,9 sekundy (combi za 8 s) a dosáhne maximální rychlosti 232 km/h (combi 230 km/h). Dieslovou nabídku uzavírá verze s pohonem 4x4 vybavená šestistupňovou automatickou převodovkou a zrychlí z 0 na 100 km/h za 7,6 sekundy (combi za 7,7 s) a dosáhne maximální rychlosti 228 km/h (combi 224 km/h).

Pohon 4x4
Pohon 4x4

Adaptivní podvozek DCC

Pro maximální požitek z jízdy můžete váš vůz OCTAVIA RS vybavit Adaptivním podvozkem DCC, který zahrnuje také Volbu jízdního profilu Performance Mode Select. Adaptivní podvozek řidiči umožňuje přizpůsobit ovládání vozu jeho osobním preferencím: Normal, Sport nebo Comfort – tedy jakési nastavení podvozku na přání.

DCC
DCC

Pohon 4x4

Pohon všech kol s elektronicky řízenou, hydraulickou lamelovou spojkou se vypořádá i s tou nejmenší změnou trakce pod koly modelu RS během milisekund. Za normálních podmínek potom funguje jako běžný vůz s pohonem předních kol.

Driver Alert

Driver Alert
Driver Alert

Driver Alert snižuje riziko krizových situací vzniklých únavou řidiče. Systém sleduje řidičovo chování, vyhodnocuje míru jeho pozornosti a v případě možného nebezpečí doporučí udělat si přestávku při řízení a odpočinout si.

Blind Spot Detect

Blind Spot Detect
Blind Spot Detect

Blind Spot Detect pomáhá řidiči přejíždět z pruhu do pruhu bezpečněji díky upozornění na auta v mrtvém úhlu. Dva radarové senzory umístěné ve spodní části zadního nárazníku monitorují prostor až 20 metrů za vozem ŠKODA OCTAVIA RS.

Lane Assist

Lane Assist
Lane Assist

Systém Lane Assist rozeznává neúmyslné vybočení z jízdního pruhu, upozorní řidiče a provede opravné zásahy do řízení. Systém funguje při rychlostech nad 65 km/h za podmínky, že jsou na vozovce viditelné dělicí čáry a před jejich přejetím nebylo spuštěno směrové světlo.

Pan motor pod kapotou, úžasný design, palubní počítač s časomírou, adaptivní podvozek DCC a performance mode select - to vše je ŠKODA OCTAVIA RS 245 a Combi RS 245. Pod kapotou má přeplňovaný dvoulitrový benzinový čtyřválec s výkonem 180 kW (245 koní). Z nuly zrychlí na 100 km/h za pouhých 6,6 sekundy (combi 6,7 sekundy) a maximální rychlost činí úchvatných 250 km/h. Sportovní design z venčí doplňují prvky, charakteristické pro model RS 245, jako například zpětná zrcátka v černé barvě, koncovky výfuků v lesklé černé povrchové úpravě či 19" kola Xtreme z lehké hliníkové slitiny v lesklé černé úpravě zvýrazňují silný dojem. V interiéru najdete barevný displej Maxi DOT v přístrojové desce s RS designem, který je vybavený vlastní časomírou, abyste vždy přesně věděli, o kolik desetin sekund na kolo jste zrychlili. Pro maximální řidičské potěšení si můžete vůz OCTAVIA RS 245 vybavit adaptivním podvozkem DCC doplněným volbou jízdního režimu Performance Mode Select. DCC dovolí řidiči přizpůsobit si chování vozidla podle svých preferencí – na výběr jsou možnosti Normal, Sport a Comfort.

###message