Volkswagen Nový Golf Variant

Volkswagen Golf Variant
Volkswagen Golf Variant

Informace o modelu

Volkswagen Golf Variant
Volkswagen Golf Variant

Design, který potěší. Zejména v případě, že mu dáte vyniknout.

Při pohledu na nový Golf Variant okamžitě zaujmou LED světla pro denní svícení a směrová světla, která jsou integrována do hlavních halogenových světlometů, stejně jako nárazník, který je lakovaný v barvě vozu. K dalším detailům, které na sebe přitahují pozornost, patří mřížka chladiče a vstupy vzduchu v klasické černé barvě. Zadní partie pak rovněž zapůsobí jedinečným dojmem - od dveří zavazadlového prostoru s integrovaným spoilerem a dvoudílným krytem nárazníku s dělenými LED koncovými světly, přes integrované odrazky, až po černý difuzor se zvrásněnou strukturou povrchu. Stylový design završují výrazné podélné střešní nosiče, které zajišťují jisté ukotvení větších přepravovaných předmětů. Pro linie výbavy Trendline a Comfortline se dodávají sériově v černé barvě. Pro linii výbavy Trendline se dodávají sériově v černé barvě. Od linie Comfortline se dodávají sériově s eloxovanou stříbrnou barvu.

Volkswagen Golf Variant interier
Volkswagen Golf Variant interier

Užijte si větší prostor pro komfort.

Interiér nového vozu Golf Variant probouzí nutkavou touhu k nastoupení a následné přání, abyste už nikdy nemuseli vystoupit. Tajemství těchto pocitů spočívá mimo jiné ve velkorysých proporcích, které cestujícím na předních i zadních místech nabízejí spoustu místa pro nohy. Vnitřní prostor se pak projevuje bezvýhradně vysoce kvalitními materiály a celou řadou inteligentně řešených detailů, které zaujmou nejen na pohled, ale jsou pohlazením i pro prsty a dlaně. Příkladem mohou být ergonomická sedadla, velký zavazadlový prostor, bíle podsvícené ovladače i středová konzola, jež je lehce natočená směrem k řidiči a která díky své speciální ergonomii umožňuje optimální ovládání.

TSI
TSI

Užijte si velkou sílu při nízké spotřebě paliva.

Benzinové TSI motory zapůsobí svým vysokým výkonem a nízkou spotřebou. Maximální krouticí moment je u nich k dispozici již při nízkých otáčkách. Kombinace malého zdvihového objemu, přeplňování turbodmychadlem a přímého vstřikování paliva u motorů TSI zajišťuje velmi rovnoměrné vyvíjení síly. Agregáty TSI využívají technologii tzv. "downsizingu", kdy pohonná jednotka vyvíjí vysoký výkon i přes svůj relativně malý zdvihový objem. Motory TDI jsou naftové agregáty přeplňované turbodmychadlem s přímým vstřikováním paliva systémem common rail. Vyznačují se nízkou spotřebou, velkou silou a velmi vysokým výkonem. Kromě toho mají klidný chod a díky velkému krouticímu momentu umožňují sportovní styl jízdy. Motor TGI může k pohonu využívat jak cenově výhodný zemní plyn, tak také benzin. V případě, že jsou obě palivové nádrže plné, je celková dojezdová vzdálenost vozu Golf Variant až působivých 1 300 km. Nádrže na zemní plyn jsou přitom umístěny pod podlahou vozu. Zabírají tak velmi málo místa a neomezují zavazadlový prostor.

Asistenční systémy

Trailer Assist

Trailer assist
Trailer assist

Činnost, která v minulosti znamenala spoustu stresu, se nyní dá zvládnout velmi jednoduše. Váš Golf Variant převezme ovládání volantu v případě, že potřebuje parkovat nebo manévrovat s přívěsem. Volitelný systém "Trailer Assist" Vám ušetří spoustu práce.

Blind spot sensor

Blind spot
Blind spot

Volitelný "Blind Spot" senzor s asistentem pro "vyparkování" Vás při změně jízdního pruhu varuje v rámci možností systému před automobily v tzv. "mrtvém úhlu". Při couvání z parkovacího místa sleduje prostor po stranách a za Vaším automobilem.

 

Front Assist a ACC

Acc
Acc

Díky adaptivnímu tempomatu ACC můžete cestovat pohodlnějším způsobem. Systém kontroly odstupu "Front Assist", který je doplněn funkcí nouzového brzdění City a rozpoznáváním chodců, je od linie Highline součástí sériové výbavy.

Další modelové varianty

Golf GTD Variant

Golf GTD Variant
Golf GTD Variant

Výkonný a efektivní, aniž by to musel dávat otevřeně najevo. Nový Golf GTD Variant získává kladné body díky svému sportovnímu charakteru, přímým liniím a čistému designu, který okouzlí každého. Sportovní interiér vozu Golf GTD zapůsobí svou palubní deskou, sportovními sedadly s potahy s károvaným vzorem, kryty pedálů se vzhledem ušlechtilé oceli i vysoce kvalitní výraznou výbavou, která je typická pro model GTD. Můžete se těšit na skutečný extrém, který se skrývá pod kapotou vozu Golf GTD. Motor 2,0 l TDI s výkonem 135 kW (184 k) zajišťuje dechberoucí krouticí moment, je zdrojem maximální radosti z jízdy a navíc se projevuje i svým nezaměnitelným zvukem. Zavazadlový prostor Vašeho vozu Golf GTD Variant je nejenom velký, ale je také velmi praktický. Vždy tak budete mít k dispozici spoustu místa a vynikajícího komfortu.

Golf Alltrack

Golf Alltrack
Golf Alltrack

Když se všední den změní tak trochu na nevšední: Díky zvýšené světlé výšce, podvozku pro špatné cesty, podélným střešním nosičům a velkému zavazadlovému prostoru jste ve voze Golf Alltrack dokonale připraveni na každou situaci. Pohon všech kol 4MOTION zajistí spolehlivou trakci na téměř jakémkoli povrchu. A Vy tak dorazíte do cíle své cesty naprosto uvolnění. Vysoce kvalitní výbava a čisté linie designu jsou určujícími vlastnostmi každého vozu se značkou Volkswagen. Spousta možností individualizace Vám pak umožňuje vytvořit si pouze Váš vlastní Golf Alltrack. Budete ohromeni tím, jak bohatou nabídku máte k dispozici. Golf Alltrack představuje synonymum pro radost z jízdy. Pohon 4MOTION rozděluje sílu motoru na všechna čtyři kola a Vy díky tomu můžete jet efektivně v nejrozmanitějším terénu. Volba jízdního profilu Vám pak umožňuje zvolit správné nastavení podle Vašeho přání.

Golf R Variant

Golf R Variant
Golf R Variant

Nový Golf R Variant, jenž je silnější než kdykoli v minulosti, je důkazem extrémního technologického pokroku. Díky výkonu 228 kW (310 k), krouticímu moment 380 Nm je spojením sofistikovaného designu a očividného výkonu. Vysoce kvalitní výbava, která se projevuje vzhledem automobilového sportu a čisté linie designu s detaily specifickými pro model „R“, jsou určujícími vlastnostmi vozu Golf R Variant. U mnoha prvků navíc máte možnost volby mezi jejich různým provedením. Ze závodní dráhy přímo na asfalt silnice. Díky stálému pohonu všech kol 4MOTION, silnému motoru TSI s přeplňováním turbodmychadlem a přímým vstřikováním paliva si užijete mimořádné jízdní zážitky. Nová sedmistupňová dvouspojková převodovka DSG pak navíc zajistí velmi efektivní zrychlování bez přerušení přenosu hnací síly.

###message