Volvo S60

Volvo S60
Volvo S60
Volvo S60 design
Volvo S60 design

Do detailu dynamické

Nové Volvo S60 prostřednictvím svého designu oslavuje radost z řízení. Výrazně vyrýsované boky, sportovně splývající profil a svalnaté ramenní partie nad zadními koly podtrhují jeho atletický charakter. Skandinávská elegance v kombinaci s dynamickým postojem společně vytváří nepřehlédnutelný vzhled, který jasně vypovídá o cílevědomé a soustředěné povaze vozu. Na první pohled se jedná o vůz, který svými schopnostmi na silnici zazáří. Silný charakter nového Volva S60 podtrhují výrazné detaily, prostřednictvím nichž se současně hlásí k nové generaci vozů Volvo. Dominantní maska chladiče hrdě nese znak automobilky Volvo, zatímco dlouhá kapota a hluboký přední nárazník vyjadřují vnitřní sílu vozu. Na jeho přítomnost jsou ostatní upozorněni nepřehlédnutelnými LED světlomety s unikátním světelným podpisem značky Volvo ve tvaru „T“. Vzadu se zvedá horní hrana víka kufru, která přispívá k vytvoření sportovnějšího postoje a k lepší aerodynamice ve vyšších rychlostech.

S60 Interiér
S60 Interiér

Luxusní skandinávský interiér

Základními stavebními kameny skandinávského designu interiérů a také nového Volva S60 jsou stylová čistota, kvalita a účelnost. Vítejte v inspirativním prostoru, ve kterém nenajdete žádné rušivé prvky, ale zato Vás ohromí vytříbeným luxusem a zaměřením na potěšení z jízdy. Nové Volvo S60 bylo stvořeno pro vášnivé řidiče. Elegantní dotykový displej středové konzoly Vám umožní intuitivním způsobem pracovat s palubními funkcemi, zatímco Vaše estetické já potěší unikátní výdechy ventilace zdobené štíhlými ovládacími prvky s kovovým povrchem a s dekorativním diamantovým vzorem. Stejná povrchová úprava byla zvolena i u tlačítka startéru, otočného voliče pro výběr jízdního režimu a na ovládacích prvcích na volantu. Úroveň výbavy R-Design s hliníkovým dekorativním obložením interiéru Metal Mesh a s kontrastním prošitím čalounění sedadel, obložení středového tunelu a dveří a manžety řadicí páky podtrhuje atletickou povahu vozu. Úroveň výbavy Inscription oproti tomu potěší Vaše smysly unikátně zpracovaným dekorativním dřevěným obložením interiéru Driftwood.

Pohon T8
Pohon T8

Výkon postavený na inovacích

Inovativní motory dostupné pro nové Volvo S60 nabízejí vyvážené spojení silného výkonu, nízkých emisí a hospodárnosti, abyste si mohli vychutnat pocit přicházející s řízením silného vozu a současně se chovali zodpovědně. Základem každé z motorizací je čtyřválcová jednotka s přeplňováním turbodmychadlem pro zajištění maximálně citlivých reakcí. Benzínový motor T6 je navíc vybaven i kompresorem, který se stará o silnější odezvu v nízkém spektru otáček. Výkon je na kola přenášen prostřednictvím převodovek s plynulým řazením. Vybírat můžete z osmistupňové automatické převodovky Geartronic, která je u varianty R-Design dodávána s pádly řazení na volantu, a ze šestistupňové manuální převodovky. Nové modely Volvo S60 T6 Twin Engine a T8 Twin Engine jsou vybaveny plug-in hybridními agregáty, které Vám udělají radost mimořádným výkonem, všestranností a efektivitou, za které vděčí kombinaci čtyřválcové benzínové jednotky s elektromotorem. 
 

 

Asistenční systémy

Méně únavný způsob řízení

Pilot Assist
Pilot Assist

S adaptivním tempomatem ACC vč. asistenta pro jízdu v kolonách a Pilot Assist poslední generace pro Vás bude řízení ve vytíženém dopravním prostředí méně únavné. Funkce poloautomatického řízení vychází z funkce adaptivního tempomatu, ale kromě udržování požadované rychlosti a odstupu od vozu vpředu také jemnými zásahy do řízení udržuje vůz ve střední části jízdního pruhu. Adaptivní tempomat ACC vč. asistenta pro jízdu v kolonách a Pilot Assist poslední generace fungují při jízdě rychlostí do 130 km/h, aby Vám usnadnili i jízdu na přeplněných dálnicích.

Více informací Vám zajistí bezpečí

Systém City Safety
Systém City Safety

Systém City Safety je inovací automobilky Volvo Cars, která Vám díky včasnému rozpoznání potenciálního nebezpečí a přispění k adekvátnímu zásahu pomůže chránit lidi uvnitř i vně Vašeho vozu. Systém využívá k identifikaci jiných vozidel, cyklistů, chodců a velkých zvířat radarovou a kamerovou technologii fungující ve dne i v noci. Jestliže systém City Safety rozpozná bezprostřední riziko kolize a řidič nereaguje na varování včas, může začít automaticky brzdit, aby předešel srážce nebo alespoň zmírnil její dopad. Systém City Safety, kterým je vybaveno nové Volvo S60, zahrnuje také funkci Podpora řízení, jejímž úkolem je pomoci Vám s úhybným manévrem, aby byl zásah co nejefektivnější a nebezpečnější.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              

Ve správné stopě

Ve správné stopě
Ve správné stopě

Mezi standardní bezpečnostní výbavu nového Volva S60 patří také Systém ochrany proti neúmyslnému sjetí z vozovky, který snižuje pravděpodobnost, že byste nechtěně sjeli ze silnice. Jedná se o inovaci, která v rychlostním rozmezí 65-140 km/h sleduje, zda nemá vůz tendenci neúmyslně opustit vozovku. V případě potřeby Vám systém zásahem do řízení a případně i brzděním pomůže dostat vůz zpět. Funkce je doplněna Systémem preventivní ochrany v případě nechtěného opuštění vozovky, který přispívá ke snížení pravděpodobnosti vážného zranění členů posádky při sjetí vozu ze silnice. Základ uvedeného ochranného systému tvoří energii absorbující konstrukce předních sedadel, která při tvrdém přistání zmírní působení vertikálních sil na tělo dané osoby. Na přání jsou k dispozici také bezpečnostní pásy, které se přitáhnou s předstihem před nárazem.

Technologie

Fascinující zvuk

Fascinující zvuk v podání značky Bowers & Wilkins
Fascinující zvuk v podání značky Bowers & Wilkins

Audio systém Bowers & Wilkins představuje naši vrcholnou úroveň audio systému pro nové Volvo S60. Kromě výkonu 1 100 W a 15 reproduktorů patří mezi jeho přednosti také tři různé režimy prostorového zvuku, „Studio“, „Individual Stage“ (Hudební pódium) a „Gothenburg Concert Hall“ (Göteborská koncertní síň), které upraví reprodukci zvuku na míru dané hudbě nebo dle Vaší momentální nálady. Audio systém Bowers & Wilkins je mimořádný i po vizuální stránce. K jeho pěknému vzhledu přispívají kryty reproduktorů z nerezové oceli, loga Bowers & Wilkins a charakteristické žluté kónusy reproduktorů, které umocňují exkluzivní atmosféru interiéru. Součástí systému je unikátní vzduchem chlazený subwoofer, který je integrován v konstrukci vozu, díky čemuž Vás potěší precizní a intenzivní reprodukcí basových tónů.

Nový rozměr poslechu hudby

Nový rozměr poslechu hudby ve voze
Nový rozměr poslechu hudby ve voze

Díky chytrým technologiím a hladké integraci chytrého telefonu si můžete ve svém novém Volvu S60 vychutnávat svou oblíbenou hudbu nebo poslouchat podcasty. S integrovanou aplikací Spotify si můžete svou hudbu užívat dle libosti, aniž byste k palubnímu systému museli připojovat telefon. Dále je zde rozhraní Apple CarPlay, které Vám umožní propojit palubní systém s Vaším iPhonem Apple. Podporováno je i rozhraní Android Auto. Opravdu jednoduchou interakci s Vaším světem zábavy Vám zajistí intuitivní dotykový displej středové konzoly nebo systém hlasového ovládání. V naší nabídce najdete i paket Sensus Connect, který Vám zpřístupní širokou škálu přídavných aplikací, díky nimž můžete ve svém novém Volvu S60 poslouchat internetové rádio nebo audio knihy.

Lidský rozměr

Lidský rozměr
Lidský rozměr

Srdce přirozené interakce s novým Volvem S60 tvoří dotykový displej středové konzoly. Díky formátu na výšku jsou všechny informace snáze čitelné, přičemž není nutné tolik rolovat stránkami. Mezi přednosti 9" displeje patří také antireflexní povrchová úprava a vysoká citlivost, díky níž je možné s displejem pracovat i v rukavicích.

Modelové varianty

Volvo S60 Inscription

Volvo S60 Inscription
Volvo S60 Inscription

Vaše nové Volvo S60 Inscription Vás bude rozmazlovat luxusem ve švédském stylu. Při pohledu zvenku na Vás udělají dojem půvabné křivky, kterým dodávají na exkluzivitě designové prvky, jako jsou přidané chromované dekorativní lemování, speciální kola z lehké slitiny a integrované koncovky výfuku ve vytříbeném skandinávském provedení. Uvnitř se stanou odměnou pro Vaše smysly pěkné detaily, zatímco Vám budou chytré technologie usnadňovat život.                                                                                                                                                                                                            

Volvo S60 Momentum

Volvo S60 Momentum
Volvo S60 Momentum

Se svým progresivním designem a intuitivními technologiemi bylo nové Volvo S60 Momentum stvořeno, aby Vás inspirovalo a stalo se zdrojem Vašeho každodenního potěšení. Mezi nejvýraznější prvky exteriéru patří kompletní LED světlomety s unikátním světelným „T“ podpisem automobilky Volvo Cars. Kabině, která dýchá moderním skandinávským řemeslným uměním, dominuje dotykový displej středové konzoly, mezi jehož přednosti patří elegantní vzhled a jednoduchá ovladatelnost.                                                                                                                                                               

Volvo S60 R-Design

Volvo S60 R-Design
Volvo S60 R-Design

Nové Volvo S60 R-Design bylo inspirováno radostí z řízení. O jeho výkonovém potenciálu Vás hned na první pohled informují designové prvky exteriéru v lesklém černém provedení High Gloss Black a unikátní kola z lehké slitiny. Po nastoupení Vás o tom, že se skutečně jedná o vůz pro milovníky řízení, utvrdí výrazně tvarovaná sedadla Contour a unikátní dekorativní obložení interiéru. O citlivější reakce vozu a soustředěné chování se postarají nižší podvozek a tužší odpružení. Nenucený výkon Vám pak zajistí plug-in hybridní pohon T8 Twin Engine, který tvoří vrchol naší nabídky motorizací.

###message