Volvo S90

Volvo S90
Volvo S90

Poznejte nový druh luxusu
Poznejte nový druh luxusu

Poznejte nový druh luxusu

Při své jednoduché eleganci a díky krásným přírodním materiálům je Volvo S90 luxusní limuzínou, která nemá obdoby. Prostřednictvím svého harmonického interiéru, který se Vám na cestách stane odměnou, v kombinaci s intuitivními technologiemi a zalitá přirozeným světlem pro Vás kabina Volva S90 vytvoří Vaši vlastní oázu klidu. A přesně o tom je nová definice manažerské limuzíny.

Udělejte si pohodlí
Udělejte si pohodlí

Udělejte si pohodlí

Spojením skandinávského designu a švédského řemeslného umění se nám podařilo vytvořit uklidňující a důmyslně řešený interiér, ve kterém nenajdete nic zbytečného. Do něho bylo možné nenuceně zakomponovat vytříbené detaily, jako jsou startovací tlačítko s dekorativním vzorem v podobě diamantového brusu, křišťál Orrefors a dřevěné dekorativní obložení interiéru Linear Walnut, které dodají interiéru na výjimečnosti a stanou se potěchou pro Vaše smysly. Každé Volvo S90 bylo stvořeno pro Váš maximální komfort. Standardní sedadla Comfort Vám zajistí mimořádnou oporu, přičemž si za příplatek můžete dopřát elektrické ovládání včetně bočního polstrování a prodloužení sedáku. Vzhledem k štíhlému provedení předních sedadel si budou stejnou úroveň pohodlí užívat také cestující v zadní řadě, kteří budou mít k dispozici dostatek prostoru pro nohy a na přání také vyhřívání sedadel.

Vysoký výkon s citlivými reakcemi
Vysoký výkon s citlivými reakcemi

Vysoký výkon s citlivými reakcemi

Naše kompaktní, lehké čtyřválcové benzínové a naftové motory udržují zatížení v přední části vozu na minimu, čímž přispívají k maximální hbitosti jízdních reakcí. Jejich hlavními přednostmi jsou plynulý výkon doprovázený výjimečnou efektivitou, nízkou spotřebou paliva a minimálními emisemi. Benzínový agregát T6 s přeplňováním kompresorem a turbodmychadlem nabízí ještě silnější výkon v nízkém spektru otáček.

Asistenční systémy

Perfektně zaparkovaný vůz

S Aktivním parkovacím asistentem se můžete vždy spolehnout, že pro Vás bude parkování hračkou. Při průjezdu kolem potenciálně vhodného místa systém změří délku místa a případně Vás upozorní, že lze v daném prostoru vůz zaparkovat. Vše, co potřebujete udělat, je v souladu s pokyny na displeji zrychlovat, řadit převodové stupně a brzdit, zatímco se o zbytek postará Vaše Volvo S90, které dokáže vmanévrovat na parkovací místo pouze 1,2krát delší než je ono samo. Čtyři kamery umístěné po obvodu Vašeho vozu vytvoří v rámci funkce Kamera s výhledem do 360° pohled z ptačí perspektivy na okolí vozu, který se zobrazuje na dotykovém displeji středové konzoly. Funkci dostupnou při jízdě rychlostí do 10 km/h oceníte především při vyjíždění ze stísněného prostoru s minimálním rozhledem.

Váš poloautomatický pomocník

Asistent pro jízdu v kolonách a Pilot Assist poslední generace z Vás sejmou značnou část stresu, který dosud neodmyslitelně patřil k jízdě v husté dopravě. S nimi bude Vaše nové Volvo S90 udržovat nastavenou rychlost a odstup od vozidla před sebou. Mimo to bude prostřednictvím zásahů do řízení udržováno ve střední části jízdního pruhu. Asistent pro jízdu v kolonách a Pilot Assist poslední generace pracují při jízdě rychlostí až 130 km/h a oceníte je obzvláště na rychlejších silnicích.
Oko, které sleduje dění na silnici

Smyslem systému City Safety je chránit lidi bez ohledu na to, zda sedí ve voze nebo se nacházejí v jeho okolí. Jedná se o inovaci automobilky Volvo Cars, která se prostřednictvím radaru a kamery s Vámi rozhlíží, aby bez ohledu na to, zda je den či noc identifikovala jiná vozidla, cyklisty, chodce a velká zvířata před Vámi. Jestliže systém City Safety rozpozná nebezpečí kolize, upozorní na potenciální nebezpečí řidiče a pokud nereaguje včas, začne automaticky brzdit. Tím může nárazu předejít nebo alespoň zmírnit jeho dopad. Součástí systému City Safety je také funkce podpory řízení, což je inovace, která v případě potřeby provede úhybný manévr, aby se vůz co nejefektivněji a nejbezpečněji vyhl nebezpečí.

Technologie

Špičkový audio systém

S naším vrcholným audio systémem značky Bowers & Wilkins uslyšíte svou oblíbenou hudbu tak, jak jste ji dosud neslyšeli. Inovativní audio systém, který byl navržen speciálně pro Volvo S90, zahrnuje například subwoofer nasávající vzduch zvenčí, čímž dochází k vytvoření hlubokých rezonujících basových tónů. V palubní desce je instalován výškový reproduktor natočený směrem do zadní části vozu, což je řešení, které minimalizuje odrazy zvuku od čelního skla. U modelu Excellence je mezi zadními sedadly umístěn přídavný reproduktor.

Prodloužení Vašeho telefonu

S rozhraním Apple CarPlay nebo Android Auto snadno a rychle propojíte svůj chytrý telefon s palubním systémem Volva S90. Stačí telefon připojit a dotykový displej středové konzoly se stane prodloužením Vašeho chytrého telefonu. Tím získáte pohodlný přístup ke své hudbě. Mimo to můžete vyřizovat zprávy, telefonovat a prostřednictvím hlasového ovládání komunikovat s osobní asistentkou ve Vašem telefonu. Telefon se v době, kdy je připojen k USB portu, nabíjí a Vy můžete na displeji středové konzoly stále sledovat běžné funkce svého vozu, protože rozhraní Apple CarPlay a Android Auto zabírají jen spodní polovinu displeje.

Intuitivní interakce

Intuitivní technologie znamená mnohem více než displej s dotykovým ovládáním. A právě snadná interakce s hlavními ovládacími prvky vozu a s rozhraním infotainment systému udělá z každé Vaší cesty příjemný zážitek. Kromě výborně čitelného digitálního displeje komunikačního rozhraní řidiče je zde také head-up displej promítající všechny podstatné informace na čelní sklo, aby řidič vůbec nemusel spouštět zrak ze silnice. Mimo to lze prostřednictvím hlasového ovládání přirozenou řečí (zatím není k dispozici v ČJ) ovládat funkce klimatizace, audio systému a telefonu, což znamená, že se nemusíte učit spousty frází a příkazů.

MODELOVÉ VARIANTY

Volvo S90 Inscription

S90 Inscription
S90 Inscription

Precizní řemeslné zpracování a elegantní design. Tak vypadá skandinávská sofistikovanost.

Volvo S90 Momentum

S90 Momentum
S90 Momentum

Progresivní skandinávský design a sofistikované technologie společně vytvářejí naprosto unikátní prémiovou limuzínu.

Volvo S90 R-Design

S90 R-Design
S90 R-Design

Elegantní moderní luxus okořeněný sportovním charakterem.                                                                                   

###message