Volvo XC90

Volvo XC90
Volvo XC90

Volvo xc90 2020
Volvo xc90 2020

Nový druh luxusu

Technologická vyspělost, krásná forma a udržitelnost. Tak vypadá další evoluční stupeň luxusního SUV. Elektrifikované pohonné agregáty, chytré online služby a unikátní skandinávský smysl pro řemeslné zpracování a důvtipná řešení – přesně o tom je nové Volvo XC90. Luxusní vůz s vyšším smyslem.

Volvo XC90 interier
Volvo XC90 interier

Cestujte první třídou každý den

Volvo XC90, které je dostupné v pěti-, šesti- nebo sedmimístné variantě, nabízí luxus až pro sedm osob, které si zde budou vychutnávat maximální komfort. Sedadla řidiče a spolujezdce vpředu jsou k dispozici s masážní funkcí a s odvětráváním, zatímco sedadla ve druhé a případně i třetí řadě nabízí o něco vyšší jízdní pozici než sedadla v řadě před nimi, aby si mohli všichni cestující užívat lepší výhled před sebe. V nové šestimístné variantě si budou cestující ve druhé řadě sedadel vychutnávat větší prostornost a luxus, přičemž lze tato sedadla u obou variant, šesti- i sedmimístné, posouvat a individuálně sklápět.

Volvo XC90 T8
Volvo XC90 T8

Čistá síla: T8 Twin Engine

Naše nejvyšší motorizace T8 Twin Engine využívá výkonný plug-in hybridní agregát, který nabízí atraktivní kombinaci nenuceného výkonu a nabídky jízdních režimů, které se přizpůsobí každé situaci. Čistě elektrický režim Pure nabízí luxus téměř tiché jízdy doprovázené nulovými emisemi a také dojezd, který je natolik velkorysý, že je dostačující pro každodenní dojíždění většiny lidí. Stejně jako všechny ostatní nové modely Volvo bylo i u Volva XC90 od samého počátku počítáno se začleněním technologie Twin Engine, což znamená, že se nejedná o řešení, které by ubíralo na všestrannosti, stylovosti nebo praktické využitelnosti vozu.

Rozhlíží se za Vás

Systém City Safety pomáhá chránit lidi ve voze i mimo něj bez ohledu na to, zda je den či noc. Jedná se o inovaci, kterou jsou standardně vybaveny všechny varianty Volva XC90 a která dokáže rozpoznat potenciální rizika, která se před Vámi objevují ve formě jiných vozidel, cyklistů, chodců a velkých zvířat. Jestliže systém City Safety rozpozná bezprostředně hrozící nebezpečí kolize a Vy na jeho varování včas nezareagujete, může začít automaticky brzdit, aby předešel srážce nebo alespoň zmírnil její dopad. Systém zahrnuje nově i funkci Podpora řízení, jejímž úkolem je pomoci Vám s úhybným manévrem, aby byl případný zásah co nejefektivnější a nebezpečnější.

Váš poloautomatický pomocník

Asistent pro jízdu v kolonách a Pilot Assist poslední generace z Vás sejmou stres a jízda v husté dopravě bude o poznání méně únavná. Kromě toho, že bude systém udržovat nastavený časový a vzdálenostní odstup od vozidla před Vámi, bude současně jemnými zásahy do řízení udržovat Váš vůz ve střední části jízdního pruhu a decentními vibracemi volantu Vás upozorní, že je technologie aktivní. Navíc může na základě mapových podkladů prostřednictvím technologie Přizpůsobení rychlosti v zatáčkách nechat upravit rychlost vozidla tak, aby pro Vás bylo projíždění zatáček ještě pohodlnější a bezpečnější. Asistent pro jízdu v kolonách a Pilot Assist poslední generace pracují při jízdě rychlostí do 140 km/h, přičemž je nejvíce oceníte na dálnici.                                                                                                                                    

Snazší parkování

Aktivní parkovací asistent Vám za všech okolností pomůže dokonale zaparkovat vůz. Jakmile ho aktivujete, začne pomocí senzorů měřit velikost parkovacích míst, podél kterých projíždíte, a dá Vám vědět, jaké z nich je dostatečně velké pro zaparkování. Náš asistent dokáže Váš vůz zaparkovat na podélné místo, které je jen 1,2krát tak dlouhé jako Váš vůz. Vše, co musíte udělat, je dle pokynů řadit převodové stupně a brzdit. O zbytek se postará Vaše Volvo XC90. Mimo to je zde Systém varování před křížením cesty jiným vozidlem, který Vám usnadní couvání z parkovacího místa, protože Vás včas upozorní na jiné účastníky silničního provozu, kteří by se mohli objevit za Vámi.

Síla doteku

Celou řadu funkcí Volva XC90 lze ovládat prostřednictvím velkého dotykového displeje středové konzoly. Elegantní a citlivě reagující displej ve formátu na výšku se může pochlubit výraznou a dobře čitelnou grafikou i přehledným zobrazením informací i map. 9" dotykový displej reaguje natolik citlivě, že s ním můžete pracovat i v rukavicích.
 

Mějte vše pod kontrolou

Interakce s Volvem XC90 je naprosto intuitivní. O to, abyste měli všechny potřebné informace ve svém zorném poli, se postará digitální displej komunikačního rozhraní řidiče umístěný za volantem, jehož jas se automaticky přizpůsobuje okolním světelným podmínkám. Vůz je možné vybavit také head-up displejem, který promítá dané informace na čelní sklo, abyste nemuseli spouštět oči z dění na silnici. Dalším pomocníkem je funkce hlasového ovládání přirozenou řečí (v současné době není k dispozici v češtině), díky níž se nemusíte učit soubor ovládacích pokynů.

Fantastický zvuk

Náš audiosystém Bowers & Wilkins nejvyšší úrovně byl vyvíjen souběžně s Volvem XC90, což znamená, že byl přizpůsoben na míru interiéru, přičemž pracuje s vnitřní akustikou vozu a výsledkem je čistý a realistický zvuk. Součástí soustavy 19 reproduktorů jsou i unikátní subwoofer, který nasává vzduch zvenčí a rozkmitá ho, aby si posluchači mohli užívat hluboké a bohaté basové tóny, a výškový reproduktor integrovaný v palubní desce tak, aby byl natočen směrem do kabiny, čímž dochází k minimalizaci odrážení zvuku.

Volvo XC90 Inscription

XC90 Inscription
XC90 Inscription

Výjimečně precizní řemeslné zpracování a nádherné materiály. Přesně o tom je vytříbeně elegantní skandinávský styl.                                                                               

Volvo XC90 R-Design

XC90 R-design
XC90 R-design

Nepřehlédnutelný vůz s dynamickým postojem. Seznamte se s naším luxusním SUV, kterému nechybí sportovní rozměr.                                                                          

Volvo XC90 Momentum

XC90 Momentum
XC90 Momentum

Prémiový design, ty nejvyspělejší technologie a bohatá standardní výbava – to vše Vám pomůže naplno si užít jízdu v našem sofistikovaném SUV.

###message